STŘEDEČNÍ GLOSY 30.11.2011

Miroslava Macka
Ministerstvo obrany odmítá vydat materiály, který pro ministra Vondru vypracoval externí poradce Petr Blažek za 280.000.- Kč. Prý jsou určeny jen pro interní použití na ministerstvu, prohlásil mluvčí ministerstva Pejšek. Vzhledem k tomu, že těch 280.000.- Kč bylo nejprve vytaženo z našich kapes a jsou to tedy naše peníze, je taková odpověď na okamžité vyhození ze zaměstnání nebo z okna.

Jak mne několik čtenářů glos upozornilo, je to s výběrem cla za mimounijní zboží ještě horší, než jsem si myslel: náklady za tuto buzeraci platíme my, příjmy jdou do unijní pokladny...kupříkladu na neustálé přejíždění euronijních poslanců a jejich asitentů, sekretářek a poradců z Bruselu do Štrasburku a zase zpět nebo na provoz velmi výkonné ministryně zahraničí Ashtonové či jiných zbytečností... uáááá!

Novým kancléřem senátu se stal Jiří Uklein, který zastával v letech 2004 - 2010 funkci ředitele Úřadu práce Brno - město. Z této funkce byl ministerstvem práce a sociálních věcí odvolán kvůli manažerskému selhání při zpracování projektu na výstavbu nového sídla úřadu a kvůli vyplácení vysokých odměn... Ach, jo!

Ze zprávy o výběru nového kancléře senátu jsem se také dozvěděl, že mezi účastníky výběrového řízení byla též manažerka "Centra podpory inkluzivního vzdělávání". Tato krajská centra vznikla v rámci projektu "Institutu pedagogicko - psychologického poradenství", jehož metodické materiály pro centra vznikly v rámci dřívějšího projektu "Střediska integrace menšin"...
Už víte, proč se zvyšuje DPH a platíme daně jako mourovatí?

Včera jsem zaslechl v Radiožurnálu část rozhovoru s místopředsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem a v něm neuvěřitelnou větu: ČSTV by měl být zrušen, ale musí tady být nějaká nová organizace, která bude hájit práva sportovců u vlády.
Dosud jsem totiž netušil, že sportovec je nadčlověk, který má oproti ostatním občanům nějaká práva navíc, která musí být u vlády hájena. Ale možná je to eufemismus za slova "která by se snažila vyrazit z vlády co nejvíc peněz." Obávám se ovšem, že u sportovních funkcionářů je skutečně zažitá představa, že hrábnout si do veřejných prostředků je jejich nezadatelné právo.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Šéf pražských strážníků Vladimír Kotrouš, který byl obviněn v souvislosti s údajným přijetím úplatku, zůstane i nadále zaměstnancem města. Pražský primátor Bohuslav Svoboda v úterý řekl, že magistrát nemá právní možnost, jak s ním rozvázat pracovní poměr. Kotrouš byl prozatím přeřazen na jinou pozici.
Ale můžete, pane primátore, můžete. Tak jako já abych se zbavil zaměstnance alkoholika a fluktuanta jsem mu v rámci našich bolševických zákonů zrušil pracovní místo a dal výpověď s tím, že mu za to když laskavě odejde dám tříměsíční odškodné... Udělejte to stejně, opravdu si myslíte, že se Praha bez velitele strážníků a strážníků vůbec neobejde? Že by nám chyběla jejich buzerace?
A navíc, zatímco ten můj zaměstnanec klidně zůstává ve výpovědní době doma na nemocenskou, tuhle starost nemáte, alespoň dočasně, že? I když oba teď nadále platí stát, potažmo my, blbci pracovití ze svých daní. Já si dělám jeho "práci" zadarmo sám, navrhuji Vám, pane primátore, abyste vzal i tu jeho, tedy bez úplatků.