STŘEDEČNÍ GLOSY 23.11.2011

Miroslava Macka
Předseda ODS zřejmě dělá vše pro to, aby vymazal svoji stranu z povrchu zemského: co si asi tak mají občané myslet o politické straně, jejíž předseda podle svých vlastních slov týdny vyjednává o změně koalice na pražské radnici a přitom primátor z téže strany se to dozví až v momentě, kdy se o tom má hlasovat? To už se vedení ODS definitivně zbláznilo?

Ministr školství Dobeš je promovaný psycholog, který svoji diplomovou práci obhájil v roce 1994 na Masarykově universitě v Brně. Podle šesti odborníků, kteří jeho tehdejší práci dnes zhodnotili (aniž by věděli, o čí práci jde), je to práce plytká, špatná, spíše karikatura diplomové práce.
Což není, vzhledem k osobnosti ministra, překvapivé. Mnohem zajímavější ovšem bude vyjádření tehdejších hodnotitelů jeho práce, pokud si ovšem vůbec vzpomenou...

Tady je další důkaz, že se v Česku nevládne: zástupce ODS ve správní radě VZP Marek Šnajdr a další členové za koalliční vládu (snad mimo TOP 09) zřetelně nedostali od vlády příkaz, aby učinili vše pro nalezení a potrestání viníků tunelu zvaného IZIP. Jinak by těžko mohl po zasedání správní rady prohlásit člen správní rady Jiří Rusnok, že jej mrzí, že "neprošlo usnesení, které by zavázalo vedení společnosti, aby zpracovalo analýzu odpědnosti za současný stav". Také situace, kdy většina členů správní rady odmítne odpovídat na dotazy medií a prchne pryč, volá po defenestraci.

A tak nám další miliardář, tentokrát Zdeněk Bakala, káže o korupci. Prý je u nás taková, že se u nás nedá podnikat. Přitom svůj majetek získal právě tady...

Díky čtenáři glos J. M. za připomenutí slov slavného atomového fyzika Leo Szilarda: "Pokud přijmeme zásadu demokracie, že pitomec má stejnou cenu jako nadaný člověk, je třeba zajít o krok dále a připustit, že dva pitomci jsou lepší než jeden nadaný člověk. "