ÚTERNÍ GLOSY 22.11.2011

Miroslava Macka
Pražské ODS trvalo poněkud dlouho, než přišla na to, že koalice s ČSSD je mizerná. Zbytek občanů to věděl ještě před jejím uzavřením...

Pohřeb projektu IZIP by za ty téměř dvě miliardy, které stál, mohl být velkolepější: včetně náhrobků těch, kteří se na něm podíleli...

Podle expremiéra Miloše Zemana komunisté vymírají. Obávám se, že se velmi mýlí. Vymírají jen bývalí členové KSČ. Bolševiků mysli, jak říkám lidem s bolševickým přístupem k životu, bohužel spíše přibývá.

Jindřich Šídlo napsal ve včerejším vydání časopisu Respekt, že nástup Andreje Babiše do politiky musí děsit spoustu politiků ČSSD a ODS, neboť "Babiš sice nemá žádný program kromě hesla "mělo by se krást méně", zato má však ohromné množství citlivých informací, což je - jak známo - v politice nejlepší zboží."
S tímto tvrzením hrubě nesouhlasím: Babiš zatím halasně prezentoval jen všeobecně známé drby a mediální dohady, které zná každý, kdo není hluchý a slepý. A pokud by měl citlivé informace z dob svého kamarádíčkování s politiky, byl by sebevrah, kdyby je chtěl použít. Byl by totiž jejich první obětí.

Čtenář glos M. M. mi napsal ke včerejší glose s citovaným názorem Romana Prodiho o nezbytnosti stejných podnikových daní v eurozóně:
Jednotlivé švýcarské obce a kantony si vzájemně konkurují různými daňovými sazbami, čímž chudší a neatraktivní lokality "konkurují" zavedeným lokalitám jako je Zurich,Ženeva nebo Zug, které si mohou dovolit vyšší zdanění , aby byly atraktivní pro podnikatele. A přitom všichni platí stejnou měnou ašvýcarský frank je symbolem stabilní měny... Ach jo.

Nanejvýš může být zmíněna
zvířecí stopa,
třeba
přerývaná chůze
vrabců
nebo hadí prostocvik
v saharské noci pod okny.
Co byste řekli k těmto veršům Jana Suka ze sbírky "Dohlednost v mlze"? Jan Štolba ve včerejším Respektu tuto ukázku vybral k dotvrzení svých slov " V nové sbírce Suk ohledává svou "hlubokou nervozitu", neklid, ale také jisté smíření zpoza "konce". Činí tak vyrovnaně, střídmě, s formulační pronikavostí a razancí, místy však i prostřednictvím nečekaných, k tajemství nachýlených obrazů."
S formulační pronikavostí a razancí dodávám: Tak tomu říkám umění uplést z hovna bič!