PONDĚLNÍ GLOSY 21.11.2011

Miroslava Macka
Lékařská komora se, jako obvykle, hluboce mýlí, když tvrdí, že zdravotní reforma nikomu prospěch nepřinese. O jaké reformě to proboha mluví? Ona se nějaká široko daleko koná?

Nezávidím politikům evropských velmocí, které ovládají EU, jejich hamletovské rozhodování. Mají totiž na výběr jen dvě možnosti : pustit se do řízeného osekání eurozóny, což by stálo pěkný balík peněz a nezvládnutelné politické otřesy, anebo se pustit do vytváření "Viertes Reich", což by opět stálo pěkný balík peněz a přineslo nezvládnutelné politické otřesy. Tak to ovšem končí vždy, když se věci nenechávají přirozenému vývoji, ale urychlují se politickými rozhodnutími. Pak totiž nezbývá, než v politických rozhodnutích pokračovat a jak z vlastní i historické zkušenosti víme, většina z nich bývá špatných až mizerných.

Z rozhovoru Lidových novin s italským politikem Romanem Prodim:
"Ale pak tu máme třeba firemní daně. V jedné měnové zóně nemůžete dovolit, aby se soutěžilo, kdo míň zdaní firmy." "Takže do pěti let bude v eurozóně stejná daňová sazba pro firmy?" "No, úplně stejná asi ne..."