PONDĚLNÍ GLOSY 14.11.2011

Miroslava Macka
Myslím, že po nedělních Otázkách Václava Moravce je konečně jasno: Andrej Babiš není žádný úspěšný velkopodnikatel, ale "bílý kůň" nějaké vlivné skupiny za ním, která ovládla strategicky důležitý český potravinářský průmysl. S takovou mentální výbavou, kterou nám předvedl, to jinak být prostě nemůže!
Zajímavé na OVM též bylo, kterak tam zbývající dva diskutéři, vicepremiérka Peake a David Ondračka z Transparency International, hýřili nápady k potlačení korupce: úřad na kontrolu politických stran, losování auditorních firem kontrolujících politické strany, označování billboardů, zastropování volebních kampaní a podobné ptákoviny. Jenom to podstatné ani jednou nepadlo: Čím méně politkové přerozdělují, tím méně korupce!


Majitelka prádelny řekla na televizní kameru nastrčené romské televizní figurantce, že ji nezaměstná, protože má s Romy špatné zkušenosti. Když dříve nějaké přijala, prý hned začali marodit, nebo ji okradli. Věří sice, že ne všichni jsou špatní, ale podle svých slov už nechce dál riskovat. A právě na tato slova by mohla těžce doplatit, za porušení antidiskriminačního zákona jí hrozí až milionová pokuta. Což pokládám za děsivé: všude do nás na jedné straně cpou nezbytnost prevence, na druhé straně, když se někdo na základě osobních zkušeností preventivně a racionálně rozhodne, má být za to odsouzen. Navrhuji jiné řešení: ať si všichni halasní ochránci romských práv otevřou prádelny, obchody či jiné živnosti a zaměstnávají Romy. Po čase se jich zeptáme na výsledek...


Nejprodávanější sortiment olomouckých vánočních trhů, oblíbený punč, letos podraží na jednotných třicet korun. Prodejce k tomu přinutil pořadatel, společnost Kulturní Olomouc. Všichni se museli ve smlouvě zavázat, že tuto minimální cenu populárního nápoje dodrží. Prý kvůli tomu, aby se neprodával šunt...Navrhuji myslitelům ze společnosti Kulturní Olomouc, aby se napříště jednotně oslovovali "soudruzi".


Už dlouho jsem se tak hořce nenasmál, jako nad odkazem, který mi poslala jedna čtenářka glos, a to nad článkem internetového magazinu super.cz. Pojednával o akci firmy Bulgari, kde se objevila i bývalá první dáma Dagmar Havlová s vypůjčenými šperky této značky a mohl jsem se dočíst následujícící: "Na akci v prostorách Anežského kláštera v Praze se to hemžilo skutečnými celebritami. Dorazili například Marta Jandová, Michal David, Dara Rolins a další osobnosti".
A popis pod jednou z fotografií: "Dagmar Havlová s expartnerkou manžela Krainové Zuzanou Poláčkovou."


Opsáno z Facebooku:
Už vím, proč je ten prezident v Babišových očích takový zloduch. On si dovolil vetovat zákon o zvýšení podílu biosložek do paliva. Uplatit pak poslance aby to přehlasovali, muselo stát ranec....