ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.11.2011

Miroslava Macka
Prezident Václav Klaus varoval před přílišným zjednodušováním situace v Řecku. Podle něj za krizi nemohou jen samotní Řekové, ale odpovědnost nese i Evropa. "Stále říkám, že není pravdou jen to, že si Řecko nadměrně a nezodpovědně půjčovalo,ale odpovědnost nesou i ti, kteří Řecku nadměrně a nezodpovědně půjčovali."
Bohužel stále platí, že kdykoliv má prezident Klaus pravdu, je ještě více nenáviděn a osočován...

Moderátor Jan Kraus v nedokončeném rozhovoru s Bárou Tachecí opět dosvědčil svoji "železnou" logiku, tedy "plácnu, co se mi hodí" a komu se to nelíbí, toho "vyprskám":
Kraus: Minimálně polovina politické reprezentace se podílí na mafiánském spolčení společně s justicí, policií, to denně čteme.
Tachecí: Ale vy sám říkáte, že to, že to někdo napsal, není důkaz.
Kraus: Ne, důkazů k tomu je plno.
Tachecí: Kdo jmenovitě tady z politiků krade?
Kraus: No bez důkazů to asi říct nemůžu...

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Zleva i zprava je slyšet odsuzování Řecka za to, že 60% Řeků nesouhlasí s přijetím další zahraniční pomoci od EU a že bude, nedejbože, dokonce referendum o přijetí či nepřijetí další zbytečné půjčky. Nevšiml jsem si však, že by se někdo zamyslel nad tím, kdo tvoří těch 60% nespokojených. Není to náhodou tak, že v Řecku, tak jako všude v EU, existuje obrovská armáda vyžíračů státní kasy a naproti nim stojí ti, kteří musí tuto socialisticky zpovykanou armádu fiktivních plátců daní živit? A to skutečnou prací a skutečnými daněmi? A vidí, že tato parta lehkoživů ještě demonstruje od rána do večera a je schopna vyžrat až do dna jakoukoliv další půjčku? Proč se neustále kvůli nim zbytečně a neustále zadlužovat? Možná i tato skutečnost hraje významnou roli v nespokojenosti 60% Řeků a pokud budoucnost ukáže, že jde o problém stěžejní, bude to velmi poučné pro celou přebyrokratizovanou EU .Možná právě proto Evropa tak bije na poplach.Bojí se,že v budoucnu /přitom už dnes je pozdě/ bude muset velmi řádně provětrat struktury navěšené na státní rozpočty a to nepůjde bez podobných výbuchů, které teď hýbou Řeckem. Pokud to však neudělají co nejdříve, tak jako tak jim hrozí to samé. Myslím, že sranda teprve začne.