ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.10.2011

Miroslava Macka
A tak eurozóna (mimo Slovensko) chce na rychle rostoucí nádor svého hospodaření a žití na dluh (ten už vystoupal na 10 bilionů eur a činí 85,1 % HDP eurozóny) použít ještě větší množství zásypu ve formě dalšího nalévání peněz do nereformovaného, rozhazovačného, zbyrokratizovaného a velmi rigidního systému, který jen vytlouká klín klínem a nechce si přiznat pravdu. A bankrot Řecka, eufemisticky nazývaný "restrukturalizace dluhu"? To je přece zcela mimořádná výjimka! Další komentář by už byl nepublikovatelný... Ovšem mediálně to bude vítězství: "Dohoda, která zabrání dalšímu řízení krize". Opravdu? Jen se draze kupuje doba, v níž se bude čekat na zázrak.

Kam se hrabe Superman! Audit ve vinohradské fakultní nemocnici zjistil, že existuje spousta lékařů, kteří pracují celkem více než dva a půl pracovního úvazku, ovšem rekordmanem je lékař, jehož celkovýpracovní úvazek činí 6,2! Zarážející jsou zde celkem tři věci: jak je možné, že něco takového zaměstnavatel trpěl a trpí, jak asi vypadá náplň a kvalita činností, za které je ten lékař honorován a co na to lékařské odbory, nadávající na plýtvání ve zdravotnictví a kladoucí další ultimáta.

Kam se hrabou strůjci slavných pětiletek na německou kancléřku Angelu Merkelovou! Ta už plamenně mluví o desetiletém plánu pro Evropu...Ještě, že jsem tak starý!

Premiér Nečas dnes absolvuje masáž v Bílém domě, která jej má přesvědčit, že nic jiného, než dostavba Temelína americkou firmou Westinghouse, rozhodně nepřipadá v úvahu. Už se "těším" na mediální obhajování této nabídky...to bude vzletných slov o "národní bezpečnosti"!