ÚTERNÍ GLOSY 25.10.2011

Miroslava Macka
Dlouho očekávané šílenství literárního historika Martina C. Putny konečně propuklo. Na podivuhodnou otázku časopisu Respekt "Čeho chce ta dnešní ultrapravice odsáhnout? A o co jde Václavu Klausovi , ten přece není náboženský radikál jako Semín nebo Hájek", odpověděl: "Chtějí autoritativní stát s omezenou demokracií, se silnou rolí vůdce, s pečlivě kontrolovanými medii a s nadstandardní vazbou na Rusko - poté, co Česká republika vystoupí z Evropské unie."

Švýcaři zřetelně začali dělat práci české policie. Bude tedy možné srovnávat...a vyhazovat přebujelé české policejní náčelníky.

Lékařské odbory daly ministru zdravotnictví Hegerovi další ultimátum. Dbře mu tak. Kdo si zadá s vyděrači, nemůže čekat nic jiného. Alespoň nyní by si ovšem měl zopakovat větu "S vyděrači se nejedná, vyděrači se likvidují."

Je zajímavé, jak ta stará, nekorektní moudra platí: nejhorší jsou vzteklí trpaslíci.

Prezident Evropské unie Herman van Rompuy prohlásil, že politici jsou v zájmu řešení dluhové krize připraveni změnit i základní smlouvy EU. Jak typické: o občanech - voličích a o tom, zda vůbec a jak chtějí stávající smlouvy změnit, ani slovo, slovíčko.

Opsáno z facebooku na důkaz, jaká zhůvěřilost je všeobecné hlasovací právo:
Vzhledem k tomu že 80% pracujících dostává jen minimální mzdu, ze které, poté co zaplatí nájem a energie, nezbývá dostatek peněz ani na základní potraviny, tak se nabýzí otzáka kdo chodí do těch fastfoodů. Já v tom mám jasno: zloději jako jsou celebrity, podnikatelé, manažeři, voliči ODS a TOP 09 a jejich haranti, mádlovci...
p.s. text zveřejněn bez korektury.