STŘEDEČNÍ GLOSY 12.10.2011

Miroslava Macka
Je potěšující vidět politika, který ani pod drtivým tlakem evropských pseudoelit nemění svůj názor jako slovenská premiérka Radičová, ale stojí si za svým. Richard Sulík, předseda strany Svoboda a Solidarita to dokázal. Jeho názorem je, že namísto eurovalu mají vlády nechat Řecko zkrachovat a pak pomoci svým případně ohroženým bankám. Logické, jasné. Kdyby se tak učinilo hned na počátku, bylo by dnes už po problémech. Přitom je to možná alternativa eurovalu i dnes, jen s tím rozdílem, že pranic netlačí na ještě větší SSSRizaci Evropy. Eurounijní hrnutí problémů před sebou a drahé kupování času ve kterém se čeká na zázrak, však nakonec skončí ještě větším výbuchem.

Dá se ovšem očekávat, že eurohujeři se nyní vrhnou na Richarda Sulíka a budou se snažit politicky jej zničit za každou cenu.

Podle britského deníku Daily Telegraph nejnovější nařízení EU zakázalo dětem do osmi let nafukovat obyčejné balonky bez dohledu dospělých osob. Bez jejich přítomnosti nesmí ani foukat do frkaček, ty jsou nově vedeny jako nebezpečné hračky pro děti mladší čtrnácti let. Nejhroznější na této zprávě je, že už u sbevětší pitomosti si nemůžeme být jisti, zda je to drsný vtípek nebo eurounijní realita.Osobně bych hlavně zakázal dětem nafukovat prezervativy, neboť při jejich poškození se pak rodí ještě víc takových cvoků, jací nám vládnou v EU.

Zlatá slova redaktora Milana Vodičky v MF Dnes:
Afgánské selhání má stejný kořen jako krize ekonomiky a sebevědomí Západu. Rozhodují ignorantští manažeři bez vize a strategie, pro něž není nejdůležitější výkon, ale prezentace. Vytvářet dojem, že auto jede a zrychluje, je pro jejich kariéru významnější než fakt, že nadskakuje na místě. Nepotřebují nic vědět, jen ovládat power - point.