PONDĚLNÍ GLOSY 3.10.2011

Miroslava Macka
Martin C. Putna dokonale vystihl Václava Havla, když napsal ( v sobotních Lidovkách), že navzdory groteskní stylizaci JE "kancléř Rieger" ze hry Odcházení Václav Havel, státník intelektuálně vyprázdněný, poháněný dominantní partnerkou, nesmířený s porážkou od svého dravějšího politického rivala, vždy dychtivý nových záletů s půvabnými ctitelkami, vždy znovu obelhávaný bulvárními medii - a přitom stále vedoucí vznešené řeči o službě a o člověku.
Není co dodat. Vlastně jen jedno: jen mu ty jeho moralistní řeči už nikdo nevěří.

Úplně mne "dostal" Michael Kocáb: Romové nechodí do škol, protože mají strach tam chodit a nemají kde trávit volný čas, proto jej tráví v hernách...

Zrovna tak Kristýna Kočí, která tvrdí, že za publikací jejích starších fotek "nahoře bez" je snaha ji zdiskreditovat. Jako by to dávno nezvládla sama, a to i "nahoře s"...

Britský ministerský předseda David Cameron: "Většina lidí si nepřeje odejít z Evropské unie, ale chce ji zreformovat." Jinak řečeno: většina lidí současnou EU nechce. Protože však žijeme v rozvinuté demokracii, je jim to houby platné. Vždyť ani cameron nemá odvahu udělat v Británii na téma vrácení částí pravomocí zpět z Bruselu do Londýna referendum.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. (Benjamin Franklin)