ÚTERNÍ GLOSY 27.09.2011

Miroslava Macka
Ústav zdravotnických informací a statistiky: V roce 1989 pracovalo ve 161 nemocnicích 10 860 lékařů, o šest let později se jejich počet zvedl na 14 368 lékařů. Dnes české pacienty léčí v 191 nemocnicích 18 853 doktorů. V roce 1989 bylo v našich nemocnicích 86 399 postelí, loni už to bylo jen 62 992.
Podivuhodná čísla, co říkáte? A také Vás hned napadá, kde vzít peníze na slíbené platy lékařů?

Tipněte si, kdo pronesl tato slova:
Spojené státy americké jsou řízeny oligarchií. Tady žádná demokracie neexistuje. Je to všechno faleš. Amerika je ve skutečnosti řízena Wall Streetem, vojensko - bezpečnostním komplexem, ropnými společnostmi, žemědělskou lobby a v menší míře pojišťovnami a farmaceutickými firmami. A samozřejmě Americko - izraelským výborem pro veřejné záležitosti. Kdokoliv se chce ucházet o vysoký politický úřad - třeba o post kongresmana nebo právě prezidenta - musí sehnat obrovskou sumu peněz na volební kampaň. Rozhodující fondy na politické kampaně mají v rukou silné zájmové skupiny, ona oligarchie, o níž jsem mluvil. Kdo se vzpžíčí a prohlásí třeba, že si nepřeje další válčení na Blízkém východě, jde od válu. Zákony tady píše oligarchie. A to, že je schvaluje kongres a podepisuje prezident, to je jenom divadlo.
a.) Nikita Sergejevič Chruščov, bývalý generální tajemník KSSS a předseda rady ministrů
b.) Paul Craig Roberts, duchovní otec hospodářských reforem za vlády Ronalda Reagana
b.) je správně
p.s. Celý rozhovor, který opravdu stojí za to si přečíst, vyšel včera v časopisu Týden.

Jedenadvacetiletá básnířka Monika Kubicová chystá vydat prvotinu "Ze života zvracím vzduch" a podle porotců regionální soutěže jde o "zjevení v současné poezii". To dozajista, takhle by mne nevyděsila ani bílá paní se zvracející hlavou v podpaží...Zde ukázka z její poezie:

Hysterická jízda historickou tramvají
oči obrácené v sloup nitra zavřené zastávky
nenápadně pod sedačku grcáme na setrvačník společnosti.
Lepší hrdost v poblité šalině
než čekárna plná
pitomých kraviček a agresivních čuřáků?
Ke svým minulým zvratkům
jdu pešo.

Opsáno z facebooku: Česko figuruje v tabulce průměrné délky penisů ve státech EU téměř na konci - za námi se umístili už pouze Finové a Švédové, jenže tam platí antidiskriminační zákony a do výzkumu byly zařazeny i ženy.