STŘEDEČNÍ GLOSY 21.09.2011

Miroslava Macka
Stejně korupčně blábolivá jako byl v novinách průmyslník Babiš, byla včera v Radiožurnálu místopředsedkyně ČSSD Benešová. Úplně mne však dostala větou, že žádné korupční skandály tady nebyly nikdy vyšetřeny, neboť se to zřejmě této vládě nehodí, protože jsou v tom namočeni i premiérovi lidé. Jaksi úplně zapomněla na řadu skandálů strany, jejíž je letitou političkou a funkcionářkou a na to, že za dlouhé vlády ČSSD se také nic nevyšetřilo. Zřejmě v tomy byli namočeni lidé tehdejších socialistických premiérů...

To už se mi ani nechce věřit! Radko Sáhlík, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy napsal ve včerejší MF Dnes následující slova: "Některá gymnázia už dávno nejsou elitními školami, což mohu potvrdit ze svých vlastních zkušeností. Student, který neuspěl na naší technické škole, mimo jiné i z humanitních předmětů, je přijat na gymnázium bez rozdílových zkoušek i do vyššího ročníku."
Je-li tomu tak, je nejvyšší čas kvalifikovat takové jednání jako trestný čin!

Zrovna tak mne konsternují věty z časopisu Respekt:
Ministr dopravy Řebíček za Topolánkova vládnutí "spustil stavbu tolika silničních úseků, že by jejich dokončení spolykalo veškeré volné peníze všech ministerstev. Často jde navíc o předimenzované předražené stavby, jejichž potřebnost je minimálně sporná."
Je-li tomu skutečně tak, dozajista to nemohl činit sám: kdo jsou ti lidé, kteří pod jeho ministrováním takto rozhodovali? Jsou stále u svých koryt?

A už je opět, asi po sto tisící, tady: blábol, který se drží pera některých novinářů jako lejno plenky. Tentokrát jde o pero Jana H. Vitvara z časopisu Respekt, který v článku o Bohumilu Hrabalovi a o putování jeho krajinami napsal: "...kdy Klaus prohlásil, že neumí rozpoznat špinavé peníze od čistých." Pro oživení paměti připomínám, že Václav Klaus v době "malé privatizace", kdy byl činěn různými zájmovými skupinami značný tlak na její zrušení s argumentací, že je nutno zajistit, aby se v ní nepraly špinavé peníze, řekl zcela správně a logicky: Neznám způsob, jak rychle a efektivně rozlišit čisté a špinavé peníze.
Nepociťuje-li J. H. Vitvar zatracený rozdíl mezi řečenými slovy a jeho iterpretací těchto slov, je to na zdravotní připojištění.

Opsáno z mailové pošty:
Dozvěděl jsem se, že existuje jedinečná možnost adoptovat Řeka za 500 Euro měsíčně. Bude za mne dělat všechno, na co nemám čas: spát do 11.00 dopoledne, chodit párkrát denně na kávu, držet několikahodinovou polední siestu, večer sedět dlouho v restauraci.
Já ho adoptoval a mám po starostech! Můžu dělat od rána až do večera...