ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.09.2011

Miroslava Macka
To je snad špatný vtip: ministerstvo financí, které každoročně připravuje rozpočet s dluhem hrubě přes sto miliard, se nabídlo, že bude radit obcím, jejichž celkový dluh se letos vyšplhá na 85 miliard, jak mají hospodařit!

V Evropě rychle roste cena cukru, neboť kvůli kreténským bruselským plánovačům se zavedly kvóty na jeho produkci v Evropě a Jižní Ameriku postihla neúroda. Namísto cukru tedy pěstujeme, opět zásluhou výše jmenovaných kreténů řepku coby dotované biopalivo. Kdy už konečně občané pochopí, že každé pokřivení trhu, byť zpočátku vydávané za výhodné (alespoň pro někoho, tedy) se nakonec zatraceně vymstí všem?

Čínský vtip o eurozóně:
Eurozóna je na tom průměrně - tento týden je horší než minulý a lepší než příští.

"Evropské komisi chybí na straně Evropského parlamentu silný partner pro boj s byrokracií. Měli bychom proto uvažovat o zřízení komise Evropského parlamentu pro odstraňování byrokratické zátěže", pronesl europoslanec za ODS Edvard Kožušník.
Slyším- li návrh na zřízení komise pro boj proti byrokracii, sahám po pistoli! Vyházet přebujelé a zvlčilé eurokraty lze i bez komise, ta by znamenala jen další sekretářky, auta, počítače, etc!

Včera jsem v podvečer poslouchal na Radiožurnálu rozhovor Martina Veselovského s psychiatrem Cyrilem Höschlem. Jaký to doušek vody živé v tom blátivém rybníku rozhovorů s politiky!

Tuším, že to byl tehdejší ministr vnitra Ruml, který před léty bojoval za změnu vyhlášky a upřednostnění chodců na přechodech tak vehementně, až si chodci začali namouvat, že se jim na přechodu nemůže nic stát. Před zavedením změny se v roce 2000 stalo na přechodech 446 nehod se sedmi mrtvými, v roce 2010 pak 949 nehod se 16 mrtvými. Co na to Jan Ruml říká dnes?

V přéloze MF Dnes vyšel pěkný článek o vilce spisovatele Pavla Kohouta v Sázavě, díluLe Corbusiérova žáka Karla Stráníka. Kohout dům, který postavil ředitel Zemské banky v roce 1929, koupil v roce 1958. Bohužel se nepíše, zda od ředitele banky či od bolševického státu, který tak vehementně tehdy pomáhal budovat (do roku 1960 člen Ústředního výboru Československého svazu mládeže)...

Novinářská perla z ihned.cz: "Američané vidí budoucnost USA v čele s Obamou černě".