ÚTERNÍ GLOSY 13.09.2011

Miroslava Macka
Šéf poslaneckého klubu údajně pravicové strany TOP 09 Petr Gazdík v časopisu Respekt vymyslel u příležitosti vyšší DPH na knihy další gigantický korupční prostor a blbost k tomu : " Nabízí se tady velmi elegantní řešení a tím je výrazné zvýšení podpory knihoven, které by mohly odkupovat kvalitní tituly ve vyšších počtech, třeba 500 kusů. Rád bych, aby na ministerstvu kultury vznikla komise složená z významných osobností uměleckého a kulturního života, z akademické sféry, která by řekla: ano, toto je smysluplný projekt a ministerstvo kultury bude garantovat, že knihovny odeberou 500 kusů této publikace. Tím se výrazně zlevní i její vydání, protože nakladatel má garantováno, že se mu zaplatí minimální tisk."
Bože, chraň nás těchto sociálních inženýrů a naděl nám politiky, kteří nebudou mít neustále ruku v naší kapse a ponechají nám jak naše peníze, tak naše svobodné rozhodnutí, jak a za co je utratit!

Nesouhlasím s poslancem ČSSD Foldynou, který včera v Radiožurnálu pravil, že jediným důvodem vyšší kriminality Romů na severu Čech je vysoká nezaměstnanost a jejich sociální vyloučení. Zcela opomněl velmi letitou výchovu mnoha z nich, a to příklady i slovy, že něco ukrást "gádžovi" není trestuhodné, špatné a nesprávné.

Z celkem sto sedmi zakoupených Pandurů jezdí na vojenských misích čtyři...zbytek zřejmě čeká, až nás napadne nepřítel. Jenže který a jak?