PONDĚLNÍ GLOSY 12.09.2011

Miroslava Macka
Rozloučení s tragicky zesnulými hokejisty připomínalo frenetické orgie, při nichž se všichni předhánějí, kdo přijde s ještě větší deviací. Přitom již moudří předkové vymysleli veledůstojný způsob: minutu ticha. V dnešní uřvané době to, jak vidno, nestačí...není nejvyšší čas se vzpamatovat?

Pokud by se mělo s cikánským problémem skutečně něco dělat, museli by politikové poblíž jejich ghett bydlet a ne se tam vždy mihnout, pronést nějakou tu "moudrost" a zase odjet s tím, že jim tak přibyl politický bod.

Ekonom Pavel Kohout v Lidovkách: Pokud by evropské hospodářství vzali do rukou Němci, byla by to katastrofa. Země nesmírně schopných techniků, inženýrů a exportérů není schopná vyrovnat spolkový rozpočet ani v době konjunktury. Navzdory 65 letům míru a odpuštěným či nesplaceným dluhům má Německo finance v horším stavu než USA. Pověstná německá disciplina? Blábol. Německo začalo porušovat pravidla Paktu růstu a stability již v roce 2003.

Americký prezident Obama představil monstrózní plán na snížení nezaměstnanosti: chce napumpovat do ekonomiky 450 miliard dolarů, které nemá.

Opsáno z facebooku:
"Utrácej, spoř a plať vyšší daně...vždyť to nejde!" je absolutně výstižná charakteristika stavu věcí, přesně jako když snaživý kadet Biegler zoufale zaúpěl: "Jesus Maria! Es stimmt nicht!"