ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.09.2011

Miroslava Macka
Ani němečtí ústavní soudci si pochopitelně nedovolili poslat euro a potažmo EU ke dnu a tak pokroutili neuvěřitelným způsobem spoustu paragrafů. Na jedné straně je politicky i lidsky chápu, na druhé straně to měli alespoň náznakem přiznat a silně se přitom červenat, neboť z třetího pilíře demokracie se i v Německu (pokolikáté už?) stal slouha režimu...občanů ne, z nich je totiž devadesát procent přesvědčeno, že se Řakům a dalším pomáhat nemá.
Oddálení zákonitého krachu způsobí jedno jediné: ten bude o to větší...

Když dříve panovníci potřebovali peníze, stahovali z oběhu mince a razili z nich nové, méně kvalitní, s menším obsahem kovu, prostě z pozice síly mince falšovali. Dnes se tomu říká, aniž se musí bankovky stahovat, "kvantitativní uvolňování"...

Čtenář glos M. Z. mi napsal ke glose o prosperitě Jeseníku:
S tou historií má čtenář patrně pravdu ,ovšem takových kdyby existuje. Kdyby husité prohráli hned první bitvu, asi by se nevytratila prosperita vybudovaná Karlem IV. A pokud se Jeseníku týká, skladba obyvatelstva, podnikavost a ochota podnikatelů tam sídlit má i jinou příčinu - odříznutí od zbytku země. Historicky vzato jsou na vině Prušáci, kteří většinu Slezska urvali a izolovali tak Jeseník od přirozených spádových center jako Nisa a Vratislav. Buď měli Slezsko nechat na pokoji nebo ho vzít celé. Zažalujme proto Berlín u Evropského soudu.

Opsáno z facebooku:
Pythagorean theorem: 24 words
Lord's prayer: 66 words
Archimedes' Principle: 67 words
Ten Commandments: 179 words
US Declaration of Independence: 1,300 words
US Constitution with all 27 Amendments: 7,818 words
EU regulations on the sale of cabbage: 26,911 words