STŘEDEČNÍ GLOSY 7.09.2011

Miroslava Macka
Pět středočeských nemocnic, hejtmanem Rathem sdružených do jedné instituce ovládané jeho lidmi, platí povinně kraji po 150.000.- Kč za "právní a jiné poradenství". Celkem tak už zaplatili cca 20 milionů. Drzý Rath ovšem na dotaz Hospodážských novin, komu a za co tyto miliony poskytl, odpověděl, že se s novináři nebude bavit.
Zřejmě nechápe, že to nejsou jeho peníze, ale peníze pojištěnců a že tito mají právo vědět do poslední koruny, co se s jejich penězi děje.
Doufám jen, že to HN dotáhnou do konce a nenechají se urathovat...

Pro Radka Johna se hledá nová trafika: po tom, co zkrachoval plán rozdělit sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost na dvě části, chystá se "nezbytná" funkce předsedy komise, která bude dohlížet na vznikající generální inspekci. Ach jo!

Generální finanční ředitelství říká: Výběr daní je čím dál složitější a lidé vynalézavější. Jako by nevěděli, že tady jde o logickou přímou úměru!

Konečně to někdo ( čtenář P. H. v MF Dnes) vyjádřil nahlas: "Kdyby se historie 20. století vyvíjela jinak a naši německy mluvící spoluobčané nebyli vyhnáni, tak by Frývaldov (Freiwaldau) - dnes Jeseník - byl prosperujícím městem."