ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.09.2011

Miroslava Macka
Řecký parlamentní výbor konstatoval, že veškerá opatření na snížení státního deficitu se míjejí účinkem a dluh se naopak stále zvyšuje a zvyšuje. Poněkud zlomyslně tuto nepřekvapivou zprávu oznámil v době, kdy v Athénách dlí inspekční tým, který má posoudit další pomoc Řecku...

Nejdůležitější zprávou dne (alespoň podle potištěného místa v novinách) je ztráta dvou řezáků poslance Babáka. Plánovaná další vládní krádež, dvanáct stovek za vydání pasu dospělému a šest stovek dítěti, je rozsahem zcela okrajová. Ach jo!

Opsáno z Facebooku: Tak jako největšími bojovnicemi proti harašení jsou ty, s nimiž by za střízliva nikdo neharašil, tak největšími bojovníky proti školnému na vysokých školách jsou ti občané, které by nikdy a nikdo jen minimálně soudný na žádnou vysokou školu nepřijal.

Čtenář glos V. G. mi napsal: Obávám se, že čtenář Vašich glos M.Č. se mýlí, když se diví počínání francouzských boháčů, žádajících vyšší zdanění. Nejsou ani choromyslní ani blbí. Vždyť stát jim za jejich "vstřícné a hlavně příkladné chování" dá ještě víc státních zakázek, zavede víc regulací, omezí víc konkurenci... A to už se vyplatí, nebo ne?