PONDĚLNÍ GLOSY 22.08.2011

Miroslava Macka
V Libyi rebelové za pomocí letectva NATO svádí boj s diktátorem Kaddáfím už v hlavním městě Tripolisu. Jenže jaksi pořád nevíme, kdo ti rebelové vlastně jsou a jaké jsou, vedle odstranění Kaddáfího, jejich další záměry. Takže jen abychom za čas neříkali (samozřejmě v duchu, jinak bychom byli politicky nekorektní) "zlatý Kaddáfí"!

Stát nám příští rok (stejně jako letos) vytáhne z kapes 50 milionů, které pak ministerstvo zemědělství utratí na akci "Regionální potravina". Zvyšuje to prý poptávku.
Nechápu ovšem, když je to pro producenty tak výhodně (zvyšuje to poptávku), proč si celý podnik nefinancují sami, ale potřebují k tomu ještě další peníze z našich kapes.
Úsporná vláda? Směšné! Rozvinutý socialismus...

"Jde o to, aby člověk s jeho názory nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu školství řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc," pravil kádrovák v letech padesátých. Pardon, nikoliv, to místopředseda české vlády a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v dnešní době!

Sedmi miliard dosáhne podle vědeckých prognóz počet obyvatel naší planety v říjnu, oznámila německá nadace Světové obyvatelstvo. V roce 1999 žilo na Zemi šest miliard lidí, v roce 1986 pět a v roce 1974 čtyři miliardy.
Zdá se, že nějaká ta válka či katastrofa je zcela nevyhnutelná...

Ekonom Pavel Kohout k výsledkům jednání Merkelová - Sarkosy mj. napsal: "Snad se Merkelová jakožto postkomunistická politička nikdy úplně nezbavila komunistického myšlení. Fungování kapitálových trhů očividně zná jen z politických školení FDJ, kde byla mimochodem funkcionářkou. A co Sarkozy? Ten zřejmě v poslední době nemyslí vůbec."