PONDĚLNÍ GLOSY 15.08.2011

Miroslava Macka
Šílenou absurdnost dotací (a do solární energetiky zvláště) dokládají následující čísla: tržby společnosti Vavřinec Energy dělaly loni třicet pět miliard, zisk pak devatenáct miliard.

Bývalý šéf Fedu Alan Greenspan na otázku, zda je stále bezpečné investovat do amerických dluhopisů: "USA dokáží splatit jakýkoliv dluh, protože si vždy mohou natisknout dost peněz. Takže pravděpodobnost bankrotu se rovná nule."
No comment.

Hlavní ekonom J & T banky Petr Sklenář v Lidovkách:
Evropská centrální banka od pondělí začala na trzích nakupovat italské a španělské státní dluhopisy.
Tisknutí peněz a nakupování státních dluhopisů bylo po staletí považováno za největší hanebnost, kterou může vláda svým občanům způsobit, protože je tak skrytě okrádá inflací. Podobný postup centrální banky v Zimbabwe se bral jako jasný znak úpadku tamního režimu.

Opsáno z facebooku: Podle paní Šiklové je Ladislav Bátora je extremista. Je třeba vznést dotaz na adresu paní Šiklové: Kdy vyhlásíte, že extremisty byli či jsou také Joschka Fischer (člen extrémní levice), José Barroso (maoista a hvězda marx-leninistické studentské federace, dorostenecké to líhně portugalských komunistů), Kurt Waldheim (registrovaný člen SA) či papež Benedikt XV. (člen Hitlerjugend a letectva Třetí říše)?