PÁTEČNÍ GLOSY 12.08.2011

Miroslava Macka
Americký kongresman Ron Paul: Nerozumím tomu. Jestliže dluh je tím problémem, a já souhlasím, že je, proč má být zvýšení dluhu o 2,4 miliard dolarů řešením?
Mimochodem: po schválení navýšeného dluhového stropu dluh USA vyskočil za jeden jediný den o rekordních 240 miliard dolarů. Jako by si politikové (včetně těch našich) neuvědomovali, že čím větší bublina, tím větší rána při jejím prasknutí.

Přítel O. V. mi napsal:
Tvůj čtvrteční postřeh o přetrvávajícím (a leckde narůstajícím) bolševismu mysli plně sdílím. Citované snížení počtu obětí dopravních nehod na polovinu je z rodu zhovadilostí typu "snížíme teplotu zemské atmosféry o dva stupně". Tuto neskutečnou pitomost vypustila ústa německé (!) kancléřky (!!) přírodovědkyně (!!!!) Merkelové. Tato dáma musí vědět, že lidstvo za celou dobu své existence doposud nebylo schopno vyrobit takové množství energie, které je k této "maličkosti" potřeba. Jeden hloupý hurikán disponuje energií o dva řády větší než celkový arsenál jaderných zbraní, které má lidstvo k dispozici. Lid však ve své většině nemá o fyzice (natož pak matematice) ani tuchu, takže se podobnými atentáty na logiku přírodních jevů nechá oblbovat ad absurdum. Jak toto skončí raději nechci ani domyslit...
V jednom sovětském filmu z prostředí jaderných fyziků (nezvykle dobrém filmu a také na tehdejší dobu odvážném) se jeden z fyziků zamýšlí nad zrůdnou pitomostí na nástěnce uveřejněného komsomolského závazku: "V příštím čtvrtletí objevíme novou částici". Pitomost tohoto druhu se podle všeho stává normou dnešního vyjadřování většiny politiků. Pomož nám Pán Bůh!!!

Čtenář glos J. V. mi napsal: V Británii je, kupodivu, sběr těchto informací naprosto legální a dokonce
běžný. I když jsem si na anglickém venkově zařizoval legitimaci do místní knihovny (je to tam, mimo jiné, nejjednodušší a nejlevnější - bezplatný- způsob, jak se připojit k internetu), musel jsem v žádance, vedle vzdělání, bydliště, telefonního čísla apod., vyplnit údaje o národnosti a
rasovém původu (White Caucasian, nikoliv Coloured Caucasian, jak mi příjemná paní poradila). Když jsem jí řekl, že u nás by to bylo protizákonné, dost se divila.

Opsáno ze facebooku: Pokud některý úřad nemá problémy s korupcí, znamená to, že tento úřad nikdo nepotřebuje.