ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.08.2011

Miroslava Macka
Jiří Paroubek plánuje založit novou politickou stranu. Což o to, protestních hlasů by asi sesbíral dost i na to, aby se dostal do parlamentu. Jenže: je to opravdu to, co tato země potřebuje? Křiklouna, chtějícího si jen pofoukat svoje pošramocené ego?

Docela mne rozesmál titulek rozhovoru Lidovek s náměstkem ministra spravedlnosti Danielem Volákem "Lidí bez pracovních návyků přibývá. Dělat je nedonutíme." Zřejmě ještě nikdy neslyšel o pracovních táborech.Chápu ovšem, že v "moderní" Evropě je něco takového nemožné, takže je budeme raději živit...

Počítejte s tím, že se vám zdravotní péče v příštích letech velmi prodraží, a to nejen z důvodů poplatků a příplatků: přibývá totiž právníků, kteří se specializují na "medicinské právo", tedy na žaloby pacientů vůči lékařům a zdravotnickým zařízením. A zkušenosti ze světa jsou zřejmé: to vždy zdravotní péči značně prodražuje, aniž by se pochopitelně zlepšila.

Velmi souhlasím se socioložkou Jiřinou Šiklovou, že nárůst hlasů pro KSČM v průzkumech veřejného mínění "není souhlas s názorem, ale je to bouchnutí do stolu na protest proti vládě." Dodávám jen, že jde o ránu, která bohužel nic, ale pranic neřeší.

Zisk Komerční banky se snížil o 15%, neboť odepsala 24% z účetní hodnoty řeckých dluhopisů, kterých nakoupila za cca 7 miliard korun. Výkonný ředitel KB pro strategii a finance k tomu řekl: Investovali jsme tehdy, kdy Athény vstoupily do eurozóny a Řecko tehdy mělo vyšší rating než Česká republika a nikdo netušil, jak to dopadne.
Což není pravda: Česká spořitelna kupříkladu žádné řecké dluhopisy nevlastní. Experti, kteří netušili, se nám jaksi začínají množit ve všech oblastech.