STŘEDEČNÍ GLOSY 3.08.2011

Miroslava Macka
Jeden vtípek a jeden fakt: Navýšení státního dluhu USA již schválila sněmovna reprezentantů i senát a podepsal prezident Obama. Teď čeká na schválení Chu - Tiang - tchaa, generálního tajemníka komunistické strany Číny. Z dluhopisů za 10 miliard eur, které zatím vydal eurounijní záchranný val EFSF, si podle dostupných odhadů nakoupila 70% Čína.

Některé texty k současné mediálně nabubřelé problematice kácení stromů v Národním parku Šumava jsou tak skvělé, že v sobě obsahují i autorovu diagnózu...

Také se mi velmi líbí titulek "Máme málo vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, horší jsou v EU jen Rumunsko a Italie." Pokud totiž bude pokračovat současný trend, dozajista se to změní: boty nám mizerně opraví politolog, auto zprasí specialista na volný čas a religioniostiku, v restauraci nás pobryndá nepoživatelným jídlem doktor práv z Plzně a úřady budou plné arogantních blbců se spoustou titulů před a za jménem.

A nesmyslné zprávy budou vytvářet dvoj - či trojnásobní vysokoškoláci, jako kupříkladu tu následující z ihned.cz (a ze spousty dalších medií): "Miroslav Macek se musí omluvit poslanci a středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi za to, že jej před pěti lety udeřil na sjezdu stomatologů do hlavy. A zaplatit mu má i stotisícové odškodné. Odvrátit trest mu nepomohlo ani dovolání k Nejvyššímu soudu."
I neškolená, jen trochu vycvičená opice by si ovšem mohla najít informaci, že jsem se na základě pravomocného soudního rozhodnutí Rathovi dávno a dávno "omluvil" a zaplatil mu soudem nařízený obnos, neb dovolání nemá odkladný účinek...