PONDĚLNÍ GLOSY 1.08.2011

Miroslava Macka
Alespoň projednou policisté skutečně naplnili své heslo "Pomáhat a chránit" a hned jich je 18 obviněných, že zneužili pravomoc veřejného činitele a brali úplatky od filmařů...

Pod klasicky ne zcela přesným titulkem "Klausův Hájek předpověděl dobu ledovou. Zcela vážně" informují Parlamentní listy o studiích a poznatcích vědců, kteří neuznávají alarmistickou teorii globálního oteplování způsobeného aktivitami člověka a naopak varují před nevypočitatelnou aktivitou slunce a možnosti náhlého ochlazování. To zas bude řevu!

Mimochodem, je velmi příznačné, že mnohem větší prostor v mediích zaplňují "veledůležité" zprávy o pár zelených, přivazujících se na Šumavě ke stromům.

Tak tomu říkám uklidňující kompromis pro finanční trhy: američtí demokraté a republikáni se dohodli, že USA zvýší ihned strop svého zadlužení a později začnou více šetřit. Čas ukáže výsledek, ale osobně bych na něj nevsadil ani cent.

"Jen" jedno sto tisíc korun mají dosáhnout náklady na přejmenování kraje "Vysočina" na "Kraj Vysočina". Úspory, které by přineslo zrušení zcela zbytečných krajů v tomto pidistátu, by ovšem byly podstatně, podstatně vyšší.