PÁTEČNÍ GLOSY 22.07.2011

Miroslava Macka
Konečně to EU napadlo! Vytvoří si vlastní ratingovou agenturu, která už nikdy nedopustí, aby se o nějakém eurostátu tvrdilo, že je předlužený a na bankrot. A je po problémech! Stejně úsměvný je francouzský prezident Sarkosy se svým tvrzením, že těch více než sto miliard eur, které opět poputují do Řecka, Řekové do posledního centu splatí.
Je zcela neuvěřitelné, co si evropští voliči nechají líbit, aniž by tyto nabubřelé žvanily vykopali.

To je mi titulek: "Vyšší daň pro bohaté? TOP 09 není zcela proti." Velmi mi to připomíná slova dívky u lékaře: "Pane doktore, já jsem asi trochu těhotná."

Ministerstvo financí předpovídá růst českého HDP v roce 2014 na 3.9 %. Zřejmě velmi optimisticky předpokládá, že i v tomto roce svět vesele pojede na dluh financovaný Čínou...

Povzdech na facebooku: ODS se nám mění na sociální demokracii, TOP 09 na lidovce a Věci veřejné na komunisty. To jsou vyhlídky!

Ekonom Karel Kříž v dnešních Lidovkách:
Domnívám se, že za úvahami o DPH ve výši 19% je zejména pohodlnost. Než propouštět zbytečné státní zaměstnance, než zastavit zbytečné agendy a než zlikvidovat činnosti, které nikdo nepotřebuje, zdá se být jednodušší plošně dodanit veškeré obyvatelstvo. Vláda stojí proti agresivním, pevně zájmově definovaným skupinám, které jsou na rozpočtu bytostně závislé (lékaři, učitelé, zaměstnanci státních drah, policisté, státní úředníci), a velmi nerada se tedy s nimi pouští do střetu. "Podojit" na daních celý národ prostřednictvím DPH se jeví jako úkol mnohem jednodušší a málo konfliktní.