Homepage

STŘEDEČNÍ GLOSY 20.07.2011

Miroslava Macka

Nápad vládních ekonomických poradců odměňovat pacienty, kteří dodržují léčebný režim, například odpuštěním poplatků či jiným zvýhodněním, mi připadá poněkud úchylný. Uvedu jeden příklad za všechny: někdo bude žít velmi nezdravě a způsobí si újmu na zdraví. Pak "půjde do sebe" a bude dodržovat léčebný režim. Nakonec, často mu nic jiného nezbývá. A bude odměněn. Z peněz těch, co žili a žijí zdravě a zdravotní pojišťovny nezatěžují.

Ostře si konkurující tipovací kanceláře by měly přijít s novou číselnou hrou: sázky na to, s jakou novou výší daně z přidané hodnoty, s kolika hrazenými dny v nemocnici, s jakou výší zdravotnických poplatků či s jakou další metodou hrábnutí do našich kapes přijde vláda...

Mám stejný názor, ovšem Karel Kříž jej v dnešních Lidovkách vyjádřil dokonale:
Dnešní krize bohatých ekonomik spočívá v naprosté rozmazlenosti, zpupnosti a zkaženosti významné části elektorátu, v nárokovém způsobu života, v přesvědčení, že stát je dojná kráva, která je zde od toho, aby lidi zaopatřila od kolébky do hrobu. I poslední lenoch, padouch a lhář může stranám vyhrát volby. Co mu nabídnout, aby k volbám šel? Demokratický politický sytém v dnešní velkorysé podobě produkuje problém, protože poskytuje právo rozhodovat o přerozdělování společného státního měšce i těm, kteří do něj nijak nepřispívají - a to celý život. Nejvíce řečí pak mají ti, které ten společný měšec přímo živí, státní zaměstnanci.

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 20.07.2011

Copyright 2000-2021 © ViditelnyMacek.cz