PÁTEČNÍ GLOSY 1.07.2011

Miroslava Macka
"Úsporná" vláda kvůli vyděračským tanečkům Věcí veřejných zřizuje další vládní místopředsednické a ministerské křeslo a na něj usazuje právní koncipientku a spolupracovnici Víta Bárty Karolinu Peake, která bude velet legislativní radě vlády.

Také nový ministr dopravy Pavel Dobeš má, jak se zdá, k této funkci zajímavou kvalifikaci: je členem Věcí veřejných a je blízkým spolupracovníkem Víta Bárty. Také jeho curricullum vitae a podnikatelská činnost stojí za pozornost.
Jaksi se holt ODS a TOP 09 ta "deABLizace" české vlády nezdařila: o Pavlu Dobešovi prohlásil Vít Bárta na proslavené nahrávce "No, reálně dneska finance (Věcí veřejných) drží dva lidi, Pavel Dobeš a Michal Babák" a jeden z poslanců VV čerstvě prohlásil: "Pavla Dobeše přivedl Vítek Bárta. Dělal volebního manažera v Praze. Nikdo ho moc nezná, ale Vítek na něj dost spoléhá a proto rozhodl, že bude ministrem dopravy."

Kdykoliv vypouští Radek John z úst slovní spojení "boj s korupcí", což dělá tak desetkrát denně, kladu si otázku, zda si opravdu myslí, že mu to občanstvo ještě stále "žere"...