PONDĚLNÍ GLOSY 20.06.2011

Miroslava Macka
Případ exministra životního prostředí Drobila (kde je jeho pravá ruka, jaksi zapomenutý a nezvěstný Knetig?) se rozhodně nemusí nadále šetřit. K Drobilově popravě přece bohatě stačí jeho věta, kterou vysvětlil 150.000 odměnu podřízenému Michálkovi, o kterém drahnu dobu tvrdil, že měl mizerné výsledky: "...šlo o standardní odměnu, která se každý půlrok vyplácela všem manažerům v rezortu". Za takovou rozkrádačku našich daní si přece nic jiného nezaslouží.

Všímavý novinář Blesku napsal v článečku o křtu knihy k sedmdesátinám prezidenta Klause: "Prezident knihu představil před zvláštní sešlostí. Vedle sebe stáli třeba zakladatel ODS Miroslav Macek, současný šéf ODS a premiér Petr Nečas, někdejší šéf ČSSD a expremiér Miloš Zeman..."
Opravdu zvláštní, že poblíž sebe stojí tři spoluautoři křtěné knihy...

Na výše zmíněné knize mne poněkud popudil její podtitul "Festschrift k významnému životnímu jubileu". Nechápu totiž, proč byl editor tak "světový", když existuje krásný český výraz "pamětní spis". Mám jich v knihovně z doby prvorepublikové spoustu a spoustu...Škoda té zbytečné "světovosti"!

Víkendová příloha MF Dnes oslovila (samozřejmě s úmyslem nevážným) několik vybraných písničkářů, básníků a textařů ( a prezidentova tajemníka a taky rockera Jakla), aby napsali verše k sedmdesátinám prezidenta Václava Klause. Dobrý nápad, bohužel úroveň publikovaných textů zdaleka nedosahovala (až na zcela nepatrné výjimky)ani úrovně ze všech stran kritizované české politiky...
Na www.macekvbotach.cz naleznete jak tři ukázky těchto veršů, tak moji reakci.