STŘEDEČNÍ GLOSY 1.06.2011

Miroslava Macka
Petr Nečas jako by ztrácel paměť. Středočeský regionální sněm ODS mu doporučil, ať ODS vypoklonkuje Věci veřejné z vlády, neboť ji poškozují. Petr Nečas k tomu řekl: "Je zvláštní, že s tímto postojem nevystoupil žádný z představitelů středočeské organizace na výkonné radě. Naopak všichni členové výkonné rady ze středočeské ODS podpořili její usnesení, které podporuje kroky vedení ODS při koaličních jednáních."
Jako by si nepamatoval, že členové výkonné rady častokrát prosazovali a prosazují svoje osobní zájmy namísto názorů většiny členů, ba často hlasovali na kongresech pro jiné kandidátyx do funkcí, než které navrhlo a odsouhlasilo členstvo.

Zdravotnictví bude chybět příští rok zhruba deset miliard korun. Ministr je chce získat tím, že vyřadí z veřejného pojištění amalgámové výplně a levné léky do 50 korun. Tak tomu říkám systémové řešení! Kdy už konečně dojde nějakému ministru zdravotnictví, že jediným racionálním a trvalým opatřením je změna motivace chování účastníků zdravotního trhu? Tedy, že se racionální a efektivní chování v systému jak pacientům, tak poskytovatelům zdravotní péče a zdravotním pojišťovnám vyplatí a chování neefektivní nevyplatí? Tržní zákonitosti totiž platí...

Martin Weiss v dnešních Lidovkách: Ať hledáme jak hledáme, jiný důvod než Parkanové ženskost pro její pobyt na vrcholu popularity ani pro její posty nenajdeme.

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Cermat poté, co byly zveřejněny otázky z didaktického testu z českého jazyka základní úrovně, podal trestní oznámení. Prý pro porušení autorských práv a znemožnění opakovaného použití některých testových otázek v následujících letech.
Nechápu. Pokud si někdo myslel, že utají testové otázky poté, co je rozdá tisícům studentů, tak je to buď nenapravitelný naivka, nebo rovnou blbec a Cermat by namísto trestního oznámení měl radši s takovými profesionály rozvázat pracovní poměr. Argumentace autorskými právy je směšná. Kdo si
přečetl otázky, je mu jasné, že to nic objevného není a dokázal by to stvořit za týden každý trochu schopnější učitel českého jazyka. A druhý argument o znovupoužitelnosti některých otázek je naprostá pitomost, předpokládá totiž nulovou paměť maturujících studentů. Není studenta,
který by si podrobně nepamatoval alespoň jednu, či dvě otázky. Třeba zrovna ty, nad kterými musel více přemýšlet. A pak stači to dát dohromady na facebooku. Ani není třeba to kopírovat.
Takže, co vzkázat Cermatu?
"Vážený Cermate, nejlepší řešení je po ukončení každého testu tento zveřejnit i se správnými odpověďmi, předejdete tak stavu, kdy budete celému národu pro legraci."