Jaro v mateřské škola

Program dětí v mateřské škole reaguje na všechno, co se děje okolo nás - na roční období, změny v přírodě i události v obci.
.

Na jaře ovládly dění v naší školce především Velikonoce. Ve všech třídách se zdobila vajíčka a vytvářely výrobky a dekorace v duchu těchto svátků. Do velikonočního tvoření se zapojily se svými dětmi i maminky při návštěvě Velikonočních dílen.
Rodiče s dětmi nenechali zahálet ani velikonočního zajíčka a společně se jej rozhodli hledat. Při procházce Petřvaldem jsme plnili úkoly, které si pro nás přichystal. Odměnou nám bylo vesele prožité odpoledne, příjemné posezení v místní cukrárně a balíček plný dobrot.
Ve školce jsme oslavili i Svátek matek. Každá třída měla svůj program, ve kterém děti předvedly, co umí a jak jsou šikovné. Nechybělo ani přání pro maminku. Třída Sluníček děkuje p. Mileně Hýlové za možnost oslavit tento svátek trochu netradičně v prostředí vinárny Na Roli.
Do horského prostředí na Bílé jely děti objevovat tajuplný svět indiánů. Na celé dopoledne se děti staly malými indiány a prostřednictvím různých výtvarných a herních činností se seznamovaly se způsobem života indiánů.
Děti v doprovodu rodičů vyrazily v rámci turistického kroužku také na výlet na kolech. Počasí nám přálo a tak se všem zúčastněným podařilo splnit úkoly a překonat nástrahy, které si pro nás přichystaly pohádkové postavy, jež nás cestou přes Petřvaldík provázely. Na místním hříšti jsme zhlédli ukázku zásahu hasičů- žáků, bohatě se občerstvili, opekli si párky, projeli se na poníkovi...užili jsme si to. Za hojnou účast a vydatnou pomoc děkujeme SDH Petřvaldík.

Co nás ještě čeká?
 oslavíme Mezinárodní den děti
 třída Včelek pojede na výlet do Štramberku
 vystoupíme na Erbovních slavnostech
 rozloučíme se s budoucími školáky
 třída Krtečků pojede na výlet do Petřvaldíku na kozí farmu
V měsíci srpnu proběhne na hřišti v Petřvaldíku "Loučení s prázdninami" s bohatým programem.
Za kolektiv pracovníků mateřské školy Mgr. Jana Šindelová

Fotogalerie zde.

.