ÚTERNÍ GLOSY 24.05.2011

Miroslava Macka
Nihil novi sub sole: šéfem Věcí veřejných zůstává Vít Bárta s veřejnou maskou Radka Johna a s programem, který jim má přinést hlasy nespokojenců všeho druhu a udržet je u koryt a moci: s halasným povykováním o boji s korupcí a stejně halasným požadavkem "sociálních pojistek reforem", tedy s bohužel legálním uplácením potenciálních voličů.

Dalibor Martínek napsal ve včerejších Lidovkách slova, která všemi deseti spolupodepisuji:
"Je to hezké, že se vláda stará, aby poplatky byly vyvážené. Fatální vadou celé takzvané reformy penzí však je právě zbytečná a nekončící starost státu o své (asi neschopné) občany. Místo, aby odvážně snížila odvody a dala lidem možnost spořit si na stáří podle svého rozumu, vymýšlí nové konstrukce. A těm mají lidé důvěřovat. To je odvážná představa."

Módní návrhářka Táňa Havlíčková popsala na facebooku svoji zkušenost, která más vysokou vypovídací hodnotu o dnešním školství a době: V bláhové naději jsem očekávala, že najdu asistentku, která mi ubere aspoň dvacet procent mé práce. Po dvaceti uchazečích jsem naprosto KO - ony chtějí všechny ty absolventky být módními návrhářkami - a jejich školy - ať střední nebo vysoké je ovšem nenaučily tvořit a upravovat střihy, stupňovat, modelovat, zkoušet... a chození na poštu je pod jejich úroveň...

Velmi, velmi, velmi všem doporučuji přečíst si rozhovor s ekonomem Alešem Michlem v posledním čísle Reflexu!