PONDĚLNÍ GLOSY 16.05.2011

Miroslava Macka
Už si z nás dělají legraci všichni: TOP 09 přišla s tvrzením, že současná vláda má smysl jen tehdy, pokud Věci veřejné ukáží svoje účetnictví, aby bylo jasné, že je zcela v pořádku a véčkaři tak mohli být nadále lovci volebních hlasů prostřednictvím hlasitého pokřiku o vymítání korupce v čele s centrálním mozkem lidstva a přednastrčeným lovcem velkých ryb Johnem. To ani zkušenému Schwarzenbergovi nedochází, co je to za pakáž?

Jestli u nás skutečně platí legislativní prostředí, v němž nelze odvolat vrchního státního zástupce, pak by zákonodárci, kteří tento stav způsobili, měli vrátit svoji mzdu. Proč bychom je měli platit za tak mizernou práci?

Proč si Radek John proboha stěžuje, že někdo nahrával jeho spolustraníky? Cožpak sám neradil (navíc ve funkci ministra vnitra) panu Michálkovi, aby si nahrál svého šéfa? Pěkné pokrytectví!

Hlavní ekonom České spořitelny Jan Bureš zakončil svůj článek o chudých a bohatých regionech Evropy perfektním shrnutím: "V dnešním globalizovaném světě platí více než kdy jindy, že vzdělaní a kvalifikovaní snadněji utečou. Chudým regionům a státům pak mohou lehce zůstat na krku levní, neschopní a nezdanitelní."

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Přečetl jsem si článek V. Klause týkající se globálního oteplování na serveru Neviditelný pes a diskusi k tomuto příspěvku. Zejména ta diskuse mě utvrdila v tom, že lidstvo je zcela nepoučitelné a nezaslouží si nic víc, než nechat sebou manipulovat. Opět jsou tady doby, kdy je jakýkoliv názor proti většinovému názoru manipulovaného stáda označen za hloupý výplod a jeho autor za nesvéprávného. Vždyť kdo se jen pokusí polemizovat o globálním oteplování a vlivu člověka na toto oteplování, je okamžitě dost nevybíravě osočen a veškerá diskuze je ukončena tvrzením - globálně se otepluje, může za to člověk a jeho emise CO2 a basta fidly. Úplně stejné je to s EU. Všude kolem sebe, i mezi lidmi, se kterými se stýkám, se setkávám s minimálně divnými pohledy, když si dovolím polemizovat o přínosu EU a nedej bože přínosu zavedení EURA. Následuje skoro odplivnutí se slovy, víš jaký by tady byl bordel, kdyby nebylo EU?
Marně se jim všem snažím vysvětlit, že toho jaký by tady byl bordel se neobávám, že se spíš obávám toho, jaký tady bude pod taktovkou EU pořádek. Boj je to však marný a nastolení novodobé formy socialismu ( úředníkem a byrokratem řízený lidský život) je asi již neodvratné. A ti nositelé menšinových (vlastních) názorů se musí připravit na moderní převýchovná zařízení, kde jim bude pod taktovkou dobře vyškoleného specialisty změněn názor a i pro ně se stane samozřejmostí to, že jediný a správný je ten většinový.