PÁTEČNÍ GLOSY 13.05.2011

Miroslava Macka
"A když mu řeknu, že má něco todle, tak on to udělá, protože za tim vidí nějakej svůj efekt", pronáší poslanec Vít Bárta na jednání klubu Věcí veřejných o prezidentu Klausovi a těmi pár slovy ukazuje a dokazuje veškerý intelektuální a politický potenciál svůj, svého klanu i současné české politiky.

Představte si, že si koupíte nejdražší počítač na trhu a pak jej používáte jen jako psací stroj. Že je to neuvěřitelné plýtvání? Ale, ale...
Ze zatím dodaných osmatřiceti obrněných transportérů Pandur působí čtyři v Afganistánu a ostatní se prohánějí po cvičišti. Jeden z jeho řidičů pak konstatuje: "Pandur je hodně velký, pro protivníka je to zajímavý a hlavně jednoduchý cíl...podvozek má sice dobré schopnosti, ale uvnitř obsahuje vůz zbytečně moc elektroniky, kterou vojáci nepoužijí..."

Přítel O. V. mi napsal:
Včera mě "dojal až k slzám" vůdce sociálních demokratů Sobotka, když zdůvodňoval nesouhlas poslanců ČSSD s tzv. "malou důchodovou reformou", která částečně narovnává do nebe volající zhovadilost poškozující lidi s vyššími příjmy. Jeho argument, že je naprosto nepřijatelné, aby se kvůli zvednutí důchodů deseti procentům seniorů snížily sedmdesáti procentům ostatních, je pozoruhodným úkazem robinhoodského pojetí sociální spravedlnosti. To, že oněch deset procent během svého aktivního života zásadním způsobem přispívá na to, aby oněch zbylých devadesát vůbec nějaké důchody mělo, se jaksi opomíjí.

Dialog na FB:
Bárta a Kočí by měli jít okamžitě do showbusinesu...
Oni už v jednom dobře placeném jsou, jen to vstupné jsme neplatili dobrovolně!