PÁTEČNÍ GLOSY 6.05.2011

Miroslava Macka
To je snad špatný vtip: ministr zahraničí Schwarzenberg letí na oficiální návštěvu Tuniska, neboť tamní představitelé mají zájem o naše zkušenosti s přechodem k demokracii, zvláště prý, co se týká potrestání minulých zločinů...

Znepokojuje mne, kterak se stále mluví o A, tedy navrácení majetku církvím a nemluví o B, tedy odluce církví od státu, ačkoliv obé by mělo jít ruku v ruce.

Neznám detaily plánu severomoravského hejtmana Palase na sloučení tamních nemocnic do jediné krajské firmy, který je pod palbou kritiky. Pokud by ale mělo jít o tzv. "hospital trust" se společnou personální, investiční a rozvojovou politikou pro jednotlivé nemocnice , je to vynikající řešení.

Z blogu Vladimíra Zemana:
Taky jsem poslouchal na interview ČT 24 slova pana Petra Hájka. Jeho myšlenkové pochody je potřeba nejprve správně vyhodnotit a pokusit se je pochopit. Což dá, jak je vidět, někomu opravdu hodně práce a někdo to nepochopí vůbec (pan Pehe ve svém blogu na Aktuálně.cz). Pan Petr Hájek přece vůbec nemluvil o tom, že Bin Ládin je nějaká fikce, on v této souvislosti mluvil o medální fikci. V tom je propastný rozdíl. Nepřítelem lidstva je terorismus a spousta dalších - ismů, nikoliv ten jeden, to jedno jméno. To jméno je právě ta mediální fikce, to jest jméno, na kterém se dohodne novinářská obec a to jméno bude donekonečna opakovat, až se z něho stane pojem - to jest mediální fikce.