STŘEDEČNÍ GLOSY 4.05.2011

Miroslava Macka
Žádná reforma zdravotnictví nemá naději na úspěch, pokud v sobě nezahrnuje základní bod: odstátnění zdravotnictví. (Prosím, neplést s privatizací). Zatím však namísto skutečných reformních kroků vidím jen další snahu přisypat více peněz do černé díry nereformovaného zdravotnictví.

Předpověď, že schodek rozpočtu může letos překonat rok 2010, potvrdily pondělní údaje ministerstva financí o tom, kolik daňoví poplatníci odvedli v prvních čtyřech měsících roku 2011.
Stát proti předpokladům inkasoval na daních o šest procent méně. Pokud se bilance státního rozpočtu nezmění do konce roku, příjmy poklesnou o 30-35 miliard a deficit dosáhne přes všechny úsporné kroky 170 miliard.
No comment.

Pražádnou úlevu po smrti bin Ládína nepociťuji: kontroly na letištích a všeliké šmírování nepoleví a islám už dávno změnil taktiku: chce se dostat k moci "svobodnými" volbami, zatím " jen" ve svých zemích. Strategický cíl pak zůstává stejný...

Dokonalé shrnutí na facebooku:
"Bin Ládin je mrtev! Stejně jako volební šance republikánů v roce 2012."

Čtenář glos V. H. mi napsal:
Rád bych podotknul, že nic neříkající a nesouvisející vysvětlení nejsou vlastní jenom politikům, ale staly se normou pro odpovědi většiny "řídících" pracovníků ve státní správě a ve velkých nadnárodních korporacích. Je úděsné poslouchat tyto lid,i jak se nám snaží namluvit, že se tímto způsobem vytvářejí hodnoty. Skutečnost je ale taková, že ve skutečnosti by si vlastní hlavou nebo rukama nevydělali ani na slanou vodu. Domnívám se, že základem je přemíra takzvané "korektnosti", která je vydávána za společenský šarm a přirozený takt. A tak místo, aby lidé mluvili o věcech otevřeně a k věc,i ale současně slušně a při tom nikoho neuráželi, dokáže většina politiků a takzvaných manažerů člověka poslat kdykoliv se jim zachce takříkajíc do pr..le a přitom se ani nezardít.
Nejsmutnější na celé věci ale je, že takováto výchova začíná už ve školce a škole, kde se do dětí cpou rádoby správné názory, které jsou ale naprosto odtržené od reality světa. Myslím si, že se nám tato věc dříve či později vymstí a to i přes značné úsilí těch, kteří se s takovýmto vývojem nechtějí smířit.