ÚTERNÍ GLOSY 3.05.2011

Miroslava Macka
Zabití a promptní utopení mrtvoly bin Ládína je prezentováno jako zlom či milník v boji s terorismem, po němž bude svět bezpečnější - zřejmě z toho důvodu zavřela česká ambasáda v Islamabadu své vízové oddělení. Likvidace následku se vydává za odstranění příčiny.
Nabývám stále silnějšího a silnějšího dojmu, že jsme nedobrovolnými účastníky jakéhosi zvrhlého celosvětového laboratorního pokusu, při němž se zjišťují limity naší schopnosti snášet jakékoliv nehoráznosti politiků, toužících po znovuzvolení.

Největším bezpečnostním rizikem Spojených států je totiž jejich zahraniční dluh a ten se po včerejšku spíše zvýšil...

Bohužel až příliš výstižný komentář z Facebooku:
Bin Ládin už není, zapomeňte. Foto nebude. Pohřeb už proběhl, svatba by vám měla stačit!

V časopisu Týden vyšel na sedmi stranách (!) rozhovor Renaty Kalenské s Vítem Bártou, který by se měl stát přílohou jeho chorobopisu...
Dvě ukázky:
Týden: Ale i Vaše žena Kateřina Klasnová psala kvůli vašim praktikám rezignační dopis. A pak si to najednou rozmyslela.
Odpověď: Víte co, Kristýna Kočí teď tady chodí v kuloárech a říká: "S Kmentou připravuju další maso, bude to drsný...Bárta bude dál dehonestovanej, vyprdněte se na Věci veřejné, ty jsou mrtvé, pojďte se mnou, založíme novou stranu..."
Týden: Takže znovu. Premiér Nečas lže, když říká, že vnitro jste řídil vy?
Odpověď: Paní redaktorko, já jsem strašně rád, že pan premiér ustál tlaky, které tady byly na vytvoření vlády s přeběhlíky. A já to stále beru tak, že...A promiňte, víc vám k tomu nepovím. Omlouvám se.