ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.04.2011

Miroslava Macka
Vít Bárta z Věcí veřejných slíbil odborům, že s nimi bude koordinovat všechny reformní kroky. Je mi naprosto jasné, proč tak činí: slaďuje své názory a činy s těmi, kteří jej mohou udržet u moci. Takže kolaborace.
Ještě větší k...oordinátor, než jsem si doposud myslel.

Ještě než se vláda pustí do zdravotnické reformy, měla by se důkladně zamyslet nad následujícími údaji: V letech 1974 - 1982 proběhla v USA studie RAND HIE. Ukázala, že pacienti s vysokou spoluúčastí (95% s limitem 1000 dolarů ročně )spotřebovali zhruba o 40% méně péče, než pacienti s nulovou spoluúčastí, a to bez výrazných změn zdravotního stavu mezi sledovanými skupinami.
Toto je cesta, ne poplatky tam, kde pacient už je bezmocný v soukolí zdravotnictví, to je jenom přihazování peněz do černé díry bez regulačního účinku.

Také jsem včera večer, když jsem čekal na telefonický hovor, sledoval asi pět minut poslankyni a místopředsedkyni Věcí veřejných Lenku Andrýsovou v televizním Hyde parku. Ta těch pár minut ze sebe vychrlila jen asi dvacet frází, myšlenku žádnou. Také jsem nabyl dojmu, že kdybych zastřelil každého představitele Věcí veřejných za užití zaklínadla "boj s korupcí" , každá rozumná porota by mne osvobodila.
Uáááá, to je tedy děs!!! Zřejmě absolventka University Víta Bárty... proboha, lidi, vzpamatujme se!!!
p.s. Také by měla protestovat akademická obec, co nám to vládne! Prý je to absolventka Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze!!!?
p.s. Čtenář glos P. B. mi včera večer napsal: Nebuďte, prosím, na slečnu Andrýsovou zítra přísný (tedy pokud jste sledoval Čt24..), vždyť je tak roztomilá, vlastně většina těch poslankyň VV je tak mladá a roztomilá. A hezky mluvila o našem panu presidentovi...

K rozhodnutí Ústavního soudu o stavebním spoření: když je něco od prvopočátku špatné, obvykle to i špatně končí. Je nejvyšší čas všelijaké ty dotace, příplatky a další "bohulibé" šátrání do kapes všech, aby se vyvoleným část z toho laskavě vrátila, definitivně zrušit.
A co si myslet o verdiktu, na nějž mají samotní členové ÚS diametrálně odlišný názor, ale je většinou předkládán jako "slovo boží" ?
Ovšem Rychetský v roli pánaboha dokonale doplňuje český Kocourkov.

Ministerstvo zemědělství si nevybralo poradenskou firmu, která bude za statisíce radit s lesnickými tendry ve výběrovém řízení, ale oslovilo rovnou Transparency International (zřejmě samí odborníci na lesní hospodářství). Ovšem zdůvodnění ministestva zemědělství mně vyrazilo dech: "Z důvodu nejvyšší transparentnosti byla oslovena přímo Transparency International, o.p.s."
To už si z nás dělají srandu docela přes míru, že?

Bohumil Doležal ve včerejších Lidovkách v článku "Hon na Maďary" na adresu intelektuálního backgroundu Evropské unie: Vy nás považujete za nežádoucí příbuzenstvo z daleké ciziny, řada z nás má zase nutkavý dojem, že byla v minulých letech přijata do blázince.

Velmi vážná slova k zamyšlení pronesl v rozhovoru pro Lidovky Jevgenij Satanovskij, ředitel ruského Institutu Blízkého východu: "Před sto lety žilo v Evropě dvakrát více lidí než v Africe. Dnes žije v Africe třikrát více lidí, než v Evropě. Dnešní imigrace není jen problematika lidských práv, ale také kriminalty a terorismu. Dnes již nejde o postkoloniální imigraci, kdy se imigranti po rozpadu kolonií chtěli stát Evropany. Dnes chtějí, aby se Evropa stala Afrikou nebo Blízkým Východem...."
Celý ten rozhovor stojí pochopitelně za přečtení a zamyšlení!