STŘEDEČNÍ GLOSY 27.04.2011

Miroslava Macka
Cenu za "nejkouzelnější" odpověď na novinářský dotaz má letos velkou šanci získat exministr financí a podnikatel s exekucí na krku Ivan Pilip. Na dotaz Renaty Kalenské z Týdne "Já se tedy zeptám ještě jednou - exekuce se týká jen vašich nemovitostí, nebo jsou obstaveny i vaše účty?" totiž odpověděl: "To je složité vysvětlovat."
Svatá prostoto!

Ovšem nový americký velvyslanec v Praze a bojovník proti korupci Norman Eisen mu silně šlape na paty, a to odpovědí na otázku časopisu Týden:
"Byl jste jedním ze sponzorů volební kampaně Baracka Obamy, on vás za pár let odměnil postem velvyslance. Není tohle trochu korupční jednání?"
"Prezident mě o tuto práci požádal mimo jiné proto, že věřil v úspěch mého zdejšího počínání. A když budu neskromný, můžu říct, že jsme v Praze měli dobrý začátek."
Hluchý nebo pokrytecký?

Že neumí poslankyně Věcí veřejných Klasnová mluvit spatra, to bych jí ještě vzhledem k jejímu mládí odpustil, ale že neumí ani číst z papíru...? A bohužel není sama... to je tedy výkvět národa!

Bohužel souhlasím s ředitelem společnosti DKV Česmad Ondřejem Pavlíkem, že blížící se bankrot Řecka, snížení ratingu pro Spojené státy a další jevy naplňují předpoklad pro to, aby ve světové ekonomice "něco ruplo". Také s ním souhlasím v tom, že pravděpodobnější je, že se tak záhy nestane, protože všichni jsme zvyklí žít na dluh a že se tedy ekonomika bude ještě nějaký čas sytit z dluhů nás všech a "rupne to později".
Nejzajímavější je ovšem to, jak zvláště politikové mají neustále hlavu zastrčenou v písku.. .

Na doplnění předešlého:
Podle evropského statistického úřadu dluh celé Evropské unii dosahuje v přepočtu téměř deseti bilionů eur, tedy téměř 240 bilionů korun. Před čtyřmi lety, tedy v roce 2007,bylo zadlužení nižší o téměř tři biliony eur (zhruba o 72 bilionů korun) a dosahovalo 59 procent HDP.
Však se také neuvěřitelně "šetří": v eurozóně se rozpočtový schodek snížil z 6,3 procenta HDP v roce 2009 na 6,0 procenta v loňském roce a v celé Evropské unii klesl za stejné období z 6,8 procenta na 6,4 procenta HDP.
To je úsporný fofr, co?

Slova slavného britského filmového režiséra Alfreda Hitchcocka, žijícího v USA: " Jsem demokrat, ale když jde o moje peníze, tak jsem republikán."

Čtenář glos K. K. mi napsal:
Nejde o to, zda prorůstá byznys do politiky, ale jaký byznys a jací byznysmeni prorůstají do státní správy.
Když Baťa (boty,pneu,kůže a p.) ,tak proč ne.
Když don Corleone (drogy, prostituce, hazard a p.),tak to nejspíš ne.
Tomáš Baťa byl starostou Zlína od r. 1923 do r. 1932. Dominik Čipera (generální ředitel fy Baťa) byl starostou Zlína od r.1932 do r.1944.

K připomenutí
:
Formy vládnutí podle Platona (Ústava) - od nejlepší k nejhorší - každá následující se snaží nahradit (svrhnout) tu předchozí.
1.Aristokracie - vláda nejlepších - osobnosti odborně vzdělané,čestné,bohaté - jejich hlavním zájmem je služba společnosti
2.Timokracie - vláda ctnostných - osobnosti čestné,bohaté - jejich hlavním zájmem je snaha o službu společnosti
3.Oligarchie - vláda bohatých - osobnosti bohaté - jejich zájmem jsou osobní ambice a také služba společnosti
4.Demokracie - vláda zvolených - osobnosti,jejichž hlavní kvalifikací je vítězství ve volbách - jejich hlavním zájmem (a mnohdy jediným) je být znovu zvolen
5.Diktatura - vláda násilí - osobnosti patologické - jejich hlavním zájmem je mít moc a bohatství,čehož dosahují násilím a perzekucemi
6.Tyranie - vláda krutosti - osobnosti patologické - jejich hlavním zájmem je mít moc a bohatství,čehož dosahují násilím, perzekucemi a vražděním