ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.04.2011

Miroslava Macka
Petr Nečas 8. 4. 2011: "Jako předseda vlády považuji za nepřijatelné, aby lidé spjatí s firmou ABL zastávali pozice v mé vládě!"
Petr Nečas 19. 4. 2011: "Krok, který byl udělán, je výsledkem státnického kompromisu."
Miroslav Macek 21. 4. 2011: "Merde!"

Krásný důkaz toho, kterak politici vždy ovlivňovali "nezávislou" policii: přichází nový ministr vnitra (v jehož pravomoci je pouze mliuvit do výběru policejního prezidenta) a v policejním sboru vypukla panika, že nastane Bartolomějská noc. Zřejmě zkušenost...

Informace k zapamatování: česká ekonomika se podle optimistických odhadů letos vrátí na předkrizovou úroveň roku 2008. Dnes stát ovšem utrácí o 100 miliard více, než tehdy, ač méně investuje do infrastruktury.

Čtenářka glos M. Š mi zaslala text pana I.Š.:
Mnohá města si trpce stěžují, že nedokážou vyjít se svými takzvaně nepřizpůsobivými občany. Ještě nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvaně nepřizpůsobiví občané trpce stěžovali, že nedokážou vyjít se svými městy. Způsoby takzvaně nepřizpůsobivých jsou totiž měštěnínům nemálo proti srsti, kdežto způsoby měštěnínů jsou takzvaně nepřizpůsobivým zcela upřímně šumafuk.
A tak si jedni holt stěžují, kdežto druzí důvod ke stížnostem přirozeně neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli nepřizpůsobiví, nýbrž právě naopak, že se přizpůsobit hravě dokážou, a to čemukoli, nejlépe pak systému sociálních dávek. Nazývat je nepřizpůsobivými je tedy naprostá mýlka. Jsou totiž stejně přizpůsobiví jako ti, kdo bystře postřehli, že se dá vesele žít třeba ze státních či evropských dotací, provizí za zprostředkování armádních zakázek nebo z úplatků od stavebních firem. Nepřizpůsobiví jsou všichni ti ubožáci, co se výzvám doby přizpůsobit nedokázali, a nepřišli tudíž na nic lepšího než se způsobně živit prací. A jelikož schopnost přizpůsobit se je nepochybnou známkou inteligence, je očividné i to, kdo z nás je tu blbec.