ÚTERNÍ GLOSY 29.03.2011

Miroslava Macka
Kdo mu ty ptákoviny vymýšlí? Vít Bárta se s manželkou po boku postaví do malostranského parčíku, aby měli kameramané pěkné pozadí a pak oznámí, že bude kandidovat na předsedu Věcí veřejných, ale volit do této funkce bude Radka Johna a pro sebe pak navrhuje funkci čestného předsedy s právem veta. Ale možná se vtipálkové mezi politiky domluvili, že otestují veřejnost, co všechno vydrží.

Také Alexander Vondra zřejmě patří mezi ně. Neustále opakuje, že nevidí důvod k rezignaci, protože přece nic neprovedl. A že se prošustrovaly miliony a miliony? Ale za to on přece nenese žádnou odpovědnost, on bral plat pouze za to, že tomu šéfoval!

Půl tisíce korun za amalgámovou plombu, zní také jeden z návrhů, jak získat pro zdravotnictví více peněz. Vřele doporučuji všem reformátorům, aby si nejprve pečlivě prostudovali švýcarský systém péče o chrup a jeho výsledky, a to včetně náběhu systému, a pak teprve mluvili a navrhovali!

Čtenář glos P. J. mi napsal:
"Všude dobře, tak co doma”, povzdechl jsem si spolu s klasikem, jen co jsem otevřel v letadle český denní tisk při návratu z příjemné dovolené. A jak tak dny jdou, zdá se mi, že slovo "koalice” je skutečně odvozeno od samice australské koaly, což je vcelku roztomilé, nicméně dosti tupé, zvíře.
Čím dál více nabývám dojmu, že jednotliví "koaliční partneři” jsou štěstím bez sebe, když se na některého jiného z nich provalí nějaká levota, neboť svým moralistickým povykem odvádějí pozornost od problémů vlastních. Dlužno dodat, že bodrý chasník Saša Vondra jim tentokrát dodal a dodává hodně výživný materiál. A je příznačné, jak kámoši z koalice do něho tepou (neříkám, že neprávem), ale ne zase do krajnosti, protože nemohou dopustit rozpad vlády. Samozřejmě to vše s nejušlechtilejšími úmysly, ono se od nacpaného žlabu nerado odchází. A je lepší, když se mluví o Vondrovi, alespoň si nikdo nevzpomene na Johnovy eskapády, Bártovo špiclování, Dobešovu platební velkorysost, Kalouskovy nepadající padáky a nestřílející tanky z dob jeho náměstkování na obraně (ale to byl asi jiný Kalousek, tamten byl z jakési KDU-ČSL, tenhleten náš Kalousek, to je hospodář pane, jedna radost).
Nabízí se závěr, že naši vrcholoví politici jsou buď neskuteční naivové, totální hlupáci nebo prohnilí gauneři, případně kombinací všeho. Ani jedna sorta nemá v politice co pohledávat, ale proč by tam ti kluci nebyli, když jsme je zvolili. Ale volte někoho jiného, když poslouchám B. Sobotku či P. Kováčika... vždyť on ten Saša je docela milý kluk a myslí to poctivě.

Čtenář glos P. H. mi napsal:
Na oficiální stránce sčítání. cz je námitka, že všechny požadované údaje už úřady mají, zodpovězena následovně. Cituji: "Propojování osobních údajů z různých databází a bez výslovného
souhlasu osoby, jíž se tyto údaje týkají, je zákonem o ochraně osobních údajů přímo zakázáno."
Takže samotný ČSÚ nám vzkazuje, že celý tento předražený humbuk je nutný pouze z důvodu nekonaného simultánního zvednutí stojedné poslanecké ruky, nutné pro úpravu jednoho řádku v zákoně.
Sám však musíte uznat, že zdvihat ruce a zároveň okopávat kotníky koaličním kolegům je cvik natolik náročný, že patrně přesahuje fyzické síly naší reformní vlády.