ÚTERNÍ GLOSY 22.03.2011

Miroslava Macka
Není náhodou nejvyšší čas vyjít do ulic? Ve včerejším čísle časopisu Týden je totiž rozhovor s poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem, který s vážnou tváří a bez uzardění říká následující šílenosti o tom, jak vznikal seznam sedmi základních potravin s nižší DPH: "Nebylo tak těžké je definovat. To je chleba, ne rohlíky - pozor, ve středověku rohlíky nebyly. Byl jen chleba a voda, to potřebují lidé k přežití. A něco zdravého k tomu, takže ovoce nebo zelenina, nejlépe oboje. A nějaké maso. Tak jaké? No tak bůček ne a vepřové by se vůbec špatně rozdělovalo na zdravé a nezdravé, tak Bárta přišel s rybami. Já říkám O.K. a ještě tím podpořme český trh, takže jenom sladkovodní ryby. Ale to by byl jenom zlomek, tak se to potom rozšířilo na všechny ryby. Později ještě někdo navrhl potraviny pro diabetiky a někde cestou se vytratila ta voda." Přece nemůže být takový blbec, aby tyhle žvásty myslel vážně! A nebo nám opravdu vládne něco takového!!!?

Nejhlavnější místopředseda ČSSD Michal Hašek prohlásil ve včerejším Radiožurnálu, že zdraví rozhodně není zboží. Lze s ním souhlasit, neboť zdraví nikdo nikdy ani pořádně nedefinoval. Ovšem zdravotní služby, to jen jiná: ty jsou zbožím jako každé jiné a většina dnešních problémů ve zdravotnictví je bohužel způsobena právě tím, že to někteří z různých důvodů popírají.

V rozhovoru pro pondělní vydání časopisu Týden se kněz Tomáš Halík opět projevuje jako schopný manipulátor: "Netušili jsem, že se tak vysoko dostanou lidé, pro něž jsou "pravda" a "láska" sprostá slova, hodná cynického výsměchu."
Protože jsem byl znám jako otevřený kritik exprezidenta Havla a jeho kamarily s těmito slovy ve štítě, dovoluji si p. Halíka informovat, že pro mne slova "láska" a "pravda" nejsou slova hodná výsměchu, ale vždy jsem se vysmíval pokrytectví těch, jejichž osobní život měl k hlásané "pravdě a lásce" zatraceně daleko, a to bez ohledu na množství namalovaných srdíček.

Čtenář glos J. P. mi napsal:
Ve zprávách v médiích zaznělo, že škody vzniklé zemětřesením a následné cunami dosahují 3,5 % japonského HDP.
Aniž bych se chtěl Japoncům nějak vysmívat, musím konstatovat, že když jsem odešel do důchodu, rázem, z měsíce na měsíc, klesl můj příjem na polovinu. A také musím přežít, přizpůsobit se a nikdo mě nelituje a nestará se o mě.