PÁTEČNÍ GLOSY 11.03.2011

Miroslava Macka
Tak tomu říkám skvěle politicky a odborně připravená důchodová reforma! Jeden den tak, druhý den zcela jinak, procento daně sem, procento daně tam...ale hlavně "zkomunikovat", jak je to skvělé. Je to nepěkný pohled na ty vládnoucí třtiny ve větru...

A už je to tady! Prezident Aliance výživových pradců Ivan Mach v dnešních Lidovkách publikuje článek "Vyšší daň? Na nezdravé potraviny." Zas jeden "bolševik mysli", který chce rozhodovat za nás. Namísto zcela logické cesty: přejídáš se, nepohybuješ se, nedbáš o sebe, jsi obézní? Tvoje věc. Jen ti to zdravotní pojišťovna logicky spočítá v malifikaci tvé pojistky, takže budeš mít léčbu svých zdravotních problémů z toho vyplývajících předplacenou.

Musím konstatovat, že když jsem se nad činem ministra Kalouska znovu zamyslel, začal se mi docela zamlouvat: krásně totiž ukazuje, jak noviny, žijící dnes převážně z všelijak získaných informací, hystericky reagují na něco, co samy provádějí dnes a denně. Viz mail čtenáře K. P.:
Hluboce jsem se pobavil na čtvrteční Mladou frontou DNES, která na své stránce č. 1 rozhořčeně kritizuje ministra Kalouska, který prý má nahrávku ze soukromé a utajené lobbyistické schůzky šéfredaktorů všech tištěných médií, kteří nyní budou jistě nezávisle a nestranně prosazovat skrze veřejnost svůj veřejně prospěšný zájem na snížení daně z přidané hodnoty, aby na stránce 3 bez jakýchkoli skrupulí zveřejnila soukromou mailovou (tj. písemnou) korespondenci místopředsedkyně sněmovny paní Klasnové. Zajímavé je, že jim to nedocvakne a ani se nezardí. A o tom, že tím napomáhají spáchání trestného činu porušení tajemství dopravovaných zpráv, asi vůbec nepřemýšlejí.