ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.03.2011

Miroslava Macka
Nerozumím vtipkování ministra financí Kalouska. Spíše se domnívám, že tu nahrávku ze sezení novinářů měl a zalekl se prudké reakce. Ale pokud opravdu jen "vtipkoval", pak by se měl jít léčit.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Ministerstvo školství a na něj přisáté instituce jsou neuvěřitelným průtokovým ohřívačem peněz pro úředníky, kteří si v nich úspěšně válí šunky. Jeden příklad za všechny. Pro svou práci v jednom odborném časopise jsem potřeboval seznam středních škol, které mají studenty v několika konkrétních oborech. Seznam, který jsem dostal od institutu s honosným názvem Ústav pro informace ve vzdělávání, vykazoval chybovost cca 25%. Jednalo se o chyby typu - kontakt na školu neplatný, škola příslušný obor již několik let nevyučuje. Naopak v seznamu chybělo několik desítek škol, které dané obory již mnoho let úspěšně vyučovaly.
Mimochodem v tomto"ústavu" se živí za naše peníze desítky lidí a jsou zcela zavaleni prací. Koneckonců není divu, když v potu tváře sestavují hromady tabulek s výkazy, které sice svým obsahem nápadně připomínají data ČSÚ (Český statistický úřad) ovšem zde si je vyrábí svou vlastní metodou.
Vítejte v Česku...

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Tak se nám europoslanci rozhodli ukázat, že je potřeba šetřit. Rozhodli se, že dvě zasedání sloučí do jednoho. Mám dva nápady, jak ušetřit mnohem více. Jeden nápad je úsporný částečně, druhý absolutně.
1.nápad - zrušte ty nesmyslné přelety europoslanců na zasedání mezi Bruselem a Štrasburkem a když už musíte, tak zasedejte jen na jedné štaci.
2. nápad - zrušte europarlament. Ušetří se nejen za provoz europarlamentu, ale i spousta prostředků, jejichž vynakládání svými rozhodnutími europarlament vyvolává. A garantuji vám, že 99% všech obyvatel EU si toho zrušení ani nevšimne. Tomu 1% to určitě bude vadit, to jsou totiž ti, kteří se na zbytečné činnosti europarlamentu přiživují.
Když šetřit, tak pořádně.

Čtenář glos K. B. ma napsal:
Lump, který mne okradl, půjde za mé peníze do kriminálu s barevnou televizí, nevydělá ani korunu a až vyleze, půjde na to znovu, obohacen znalostmi kolegů. Navrhuji žádat náhradu škody od pánů soudců Nejvyššího soudu, třeba jim dojde jejich odpovědnost k této společnosti a nebudou lumpy zbavovat odpovědnosti za jejich jednání.

Ve stavu nejvyššího rozrušení, K. B.