PÁTEČNÍ GLOSY 18.02.2011

Miroslava Macka
K trestnímu oznámení ministra školství Dobeše na neznámého pachatele kvůli "úniku informací" o výši odměn jeho podřízeným: To je snad vtip, ne? Ministr Dobeš si plete ministerstvo se soukromou firmou. Je snad tajné, jak hospodaří s našimi penězi z našich daní naši zaměstnaci (neboť nic jiného ministři a jejich úředníci nejsou)?
p.s. Dnes vychází v Lidových novinách můj otevřený dopis ministru školství.

Čtenář glos Z. V. mi napsal:
V záležitosti Dobeš + Machálková: v humbuku kolem odměn zaniká její vyjádření z rozhovoru, a sice: dvanáctičlenné (!!) personální oddělení ministerstva, každý vrchní ředitel 1-2 asistentky + 6-7 sekretariátů (!!), zaměstnanci uvyklí vyrábět si projekty tak, jak se jim to zamane .... Takový bordel a komunismus neměl snad ani Brežněv v Kremlu. Nejhorší je, že toto zrálo dalece před ministrem Dobešem...a MŠMT nebude zdaleka samo ...

Ministr zdravotnictví Leoš Heger snad nemůže být tak naivní, aby se domníval, že teď bude mít "čas na práci na reformě zdravotnictví." Žádnou nezbytnou reformu zdravotnictví totiž nepřipraví a hlavně neprosadí, jen dílčí, nesystémové kroky. Už vidím, jak mu LOK a ČLK pomáhá zavírat a restrukturalizovat nemocnice, zrušit platové tarify, zrušit povinné členství v ČLK, zavést skutečné zdravotní pojištění s konkrencí pojišťoven a v dalších nezbytných krocích.

Mimochodem, vždy sklízíme, co se kdysi zasilo. Kdyby Václav Klaus před léty tvrdohlavě nelpěl na "individuálních účtech" (kde jim dnes je konec!) a podporoval tradiční reformní kroky, mohla být situace ve zdravotnictví dnes zcela jiná.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Tak do tří dnů po podpisu memoranda prý odborářští lékaři stáhnou výpovědi. Nevím, jak se to dá udělat. Podmíněnou výpověď zákon nezná. Výpovědi nebyly dohodou. Nebo se toho tyátru zúčastnil i management nemocnic?
Podle zákona musí odborářští lékaři o přijetí zpět požádat. Před zákonem jsou si snad občané rovni. Nebo za pomoci vlády se zákon ohne, aby si někteří byli rovnější? Jako za bolševika. Skutečně reformní vláda.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
"Shit" není "merde", ta hrdá odpověď udatného gardisty obklíčeného Welingtonovými pěšáky v prohrané bitvě u Waterloo. Mohl se vzdát. Nevzdal. Neustoupil.
Shit je prý někdejší přezdívka dnešního místopředsedy LOK MUDr. Volemana. Dávno, dávno před vyhranou bitvou. Dověděl jsem se to od mých synků, tuto přezdívku měl prý zmíněný v době, kdy hrál za Medicinu softball. Samozřejmě nebyl tak otylý, přesto mu to tehdy asi moc nešlo. Volali ho tak prý jak spoluhráči, tak protivníci. A to podle toho, že na softballové čepici nosil - umělohmotné hovno. Shit.
Softball už asi nehraje, jestli dělá medicinu, to nevím, ale zcela učitě se dal na politiku. Úspěšně. A tak by mohl tu čepici po dnešním dnu předat panu premierovi, nebo alespoň ministru zdravotnictví. Nemylme se, oni nejsou ti stateční vojáci v ne jejich zásluhou prohrané bitvě... Žádné MERDE! Oni jsou strůjci v Prvé prohrané bitvě války, která přijde po jejich zbabělosti zcela nevyhnutelně. A prohrát i s více než 80 procentní podporou obyvatelstva, to je opravdu výkon.