ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.02.2011

Miroslava Macka
Měl bych pro nemocniční lékaře vynikající důvod a místo pro demonstraci. Mladoboleslavská nemocnice (patřící Středočeskému kraj) vyhlásila za vítěze tendru na stavbu nového pavilonu za 450 milionů korun podivnou firmu Neocity Ron, která je společností s ručením omezeným s kapitálem 200.000.- korun, nemá žádné zaměstance ani telefon, zato nejasnou vlastnickou strukturu (na Kypru) a podivné machinace v minulosti. Jak kraj tak nemocnice odmítají o tomto tendru mluvit, nechtějí zveřejnit, kdo o tendru rozhodoval a jaká bude výsledná částka, neboť pavilon má stavět za své firma a nemocnice ji má následně splácet.
Odboráři, kteří jste byli ve výpovědi z této nemocnice: co na to říkáte?

Vláda včera jmenovala vládní zmocněnkyní pro lidská práva Moniku Šimůnkovou. Od "úsporné" vlády bych očekával, že tuto zbytečnou funkci a zbytečný úřad zcela zruší.

To, že kompromis vlády s vydírajícími lékaři je zcela mizerný, je podloženo vynikajícím důkazem: David Rath je s ním spokojen.

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Přečetl jsem si článek experta na zdravotní právo O.Dostála v MF dnes. Jen pár řádků z jeho článku: "Rozdělení peněz mezi nemocnicemi nebude fér.Díky různým 1/4 , 1/2 úvazkům a lidem,kteří pracují na IČO,prakticky nejde rozklíčovat ,kolik lékařů v nemocnicích ve skutečnosti pracuje. Takže ty, kde pracuje stovka doktorů zbytečně a které nešetří dostanou štědrý díl a ty, které šetří dostanou málo. Jako podnikatel žasnu ,žasnu nad takovým argumentem,který je pro pro mě naprosto nepředstavitelný. Pokud je pravdivý,tak o nějakém hospodaření nemocnic se dá hovořit jen ve spojení se slovem bordel. Bordel, do kterého přisypávat další miliardy je přímo trestuhodné.

Čtenář glos M. P. mi poslal následující postřeh:
Včera demonstrovali ti, co z rozpočtu čerpají, proti těm, co z rozpočtu čerpají také.
Počkejte, až jednou do ulic vyjdou ti, co to všechno platí.