STŘEDEČNÍ GLOSY 16.02.2011

Miroslava Macka
Má-li ministr zdravotnictví Heger plnou podporu preméra Nečase při svém hanebném ustupování vyděračům, pak by urychleně měli odejít oba, neboť svým jednáním spouštějí lavinu, která je nakonec smete. Ovšem pozdě a s velkými náklady, které za jejich nekonfliktní nevládnutí nakonec zaplatíme.

Čtenář glos J. J. přišel se zajímavým nápadem: chce bojkotovat lékaře, kteří se připojili k akci "Děkujeme - odejděte" a v případě nezbytnosti ošetření si vybrat z těch, kteří odborářským výhrůžkám odolali. Bohužel zjistil, že žádný seznam lékařů, kteří výzvu podepsali a dali výpověď, neexistuje.
Nápad je to zajímavý. Co myslíte, poskytne veřejnosti ten seznam Lékařská komora a LOK, kteří jej dozajista mají? Myslím, že na něj, coby pojištěnci, kteří si lékaře platíme, máme nárok.

Ředitel jedné malé školy mi napsal:
V nedávné besedě Otázky Václava Moravce pan ministr školství prohlásil, že poklesne-li počet žáků školy např. o 10%, musí ředitel školy propustit 1 učitele a 1 uklízečku, jinak to není manažer na správném místě.
Od ministerského stolu to tak vypadá. Ale tím, že ubylo 10% žáků školy se vůbec nezměnila plocha uklízené chodby nebo třídy. Ministerský úředník ale počítá asi s tím, že uklízečka otírá žáky.
Totéž platí pro učitele - ubydou-li v každé třídě 2-3 žáci, stejně tam musí být učitel, ať je tam žáků 22 nebo 28.
Každý rok v souvislosti s úbytkem žáků vedu na toto téma dohadovací řízení při přidělení rozpočtu školy.
Letos k tomu přidali ministerští úředníci snížení mzdových prostředků pro provozní zaměstnance o 10%. Ředitel školy prý má snížit úvazky provozním zaměstnancům, aby tyto prostředky ušetřil. Přitom v minulosti jsme už byli nuceni kvůli úsporám zavést uklízení některých prostor pouze 1x týdně.
Přitom jedna odměna slečny Machálkové by mi pokryla měsíční mzdu pro všechny provozní zaměstnance (u nás 113 000) a ještě by zbylo na odměny.