ÚTERNÍ GLOSY 15.02.2011

Miroslava Macka
Nechápu, proč ministr zdravotnictví Heger a celá vláda dělala takové manévry kolem odchodu lékařů, když jim nakonec v podstatě ve všem ustoupili. Navíc se slibem, že příští rok dostanou přidáno dalších deset procent a o rok později další peníze. Takže příští rok můžeme logicky čekat další protesty a hrozby odchodu. Tento hanebný ústupek se nám v budoucnu ještě velice vymstí!

Pane premiére, nezávidím Vám vysvětlování státním zaměstnancům, že se jim sníží platy, když vidí kterak si noví ministři "úsporné" vlády zaměstnávají přeplacená děvčata, rozdávají statisícové odměny a ještě to omlouvají bohapustým žvaněním . Jako kupříkladu ministr dopravy Vít Bárta: "Seškrtat počet úředníků, zarazit řadu zakázek, které nemají důvod, generuje mnoho nepřátel nejen mezi přeživšími zelenými zakuklenci na MŠMT, ale i mezi spolupracovníky, kteří nechtějí sdílet Dobešovo manažerské tempo, které jasně říká: ´dokud neuděláme pořádek, tak na úřadu bydlíme a potíme krev. "Sám prý dal mimo jiné poslední stotisícovou odměnu svému úředníkovi minulý týden za to, že odmítl stotisícový úplatek.
K tomu jen dodávám: tedy za to, co je jeho samozřejmou povinností. A mimochodem, co se stalo s tím, kdo ten úplatek nabízel? Chytila ho tedy policie při činu?

Čtenář glos L. J. mi napsal:
Domnívám se, že Vaše nabídka ministru Dobešovi, na základě které chcete na ministerstvu školství vystřídat slečnu Janu Machálkovou, bude jen stěží přijata. Nedisponujete totiž minimálně třemi fyzickými předpoklady pro plnění této funkce.