PÁTEČNÍ GLOSY 11.02.2011

Miroslava Macka
Dnes nastává další kolo jednání ministra Hegera s vyděrači a jeho další ústupek. Je mi za něj stydno. Pane ministře zdravotnictví, takto se jedná s vyděrači!
Ředitel nemocnice v Uherském hradišti Antonín Karásek prohlásil, že ze čtyřiceti pěti lékařů, kteří podali výpověď, nevezme žádného zpět, ale přijme lékaře nové.
Krajská radní pro zdravotnictví Hana Příleská k tomu dodala: Podání výpovědi je podle mě známka toho, že lékař nehodlá v daném zdravotnickém zařízení zůstat a patrně chce jít jinam.

Redaktoři se zřejmě přepsali, když píší o "průlomovém" rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, zřejmě chtěli napsat "průserovém"...
Nejvyšší správní soud totiž nedávno potvrdil, že statutární zástupci společností, tedy jednatelé či členové představenstev, nesmějí být v těchto podnicích zároveň zaměstnáni na pozicích, jejichž náplň by byla se statutárními posty podobná nebo shodná. Tedy například ve funkci ředitele. Takový souběh funkcí je přitom ve většině z 350 tisíc českých firem naprosto běžný.
Nejde přitom jen o nemocenskou nebo důchody, ale také o daně (ospočitatelné položky) a platnost smluv, uzavřených tedy neoprávněnými osobami. Stát ovšem ode všech a na vše peníze vesele vybíral a vybírá...
Také Vám připadá, že se správa tohoto ministátečku totálně rozpadá?

Čtenář glos Z. U. mi napsal:
Dostaly se mi do rukou Listy Hlavního města Prahy z února 2011, kde mne hned na titulní straně potěšil primátor Bohuslav Svoboda svou druhou důležitou zprávou, tedy že Rada hl.m. Prahy rozhodla o splacení historické emise obligací novými dluhopisy v totožné výši.

Toto řešení by mělo být vydáno jako metodický postup pro likvidaci a splácení dluhů všeobecně jak pro instituce, tak i pro soukromé osoby. Ó, to bychom se měli!