STŘEDEČNÍ GLOSY 2.02.2011

Miroslava Macka
Čtenář glos P. S. mi napsal: Nějak tomu nerozumím, nejdříve nám lékařské odbory a komora nutily
představu, jak na Západě čekají na naše doktory s otevřenou náručí a jak to bude pro odšedší doktory zlatý důl a najednou mají hromadu starostí, aby je nemocnice po stažení výpovědí vzaly zpět. Proč? Když nevezmou, půjdou do Německa a budou se mít zlatě, ne?


Jan Krauskopf na svém blogu na idnes: Vzhledem k tomu, že máme v tento okamžik méně než měsíc do odchodu lékařů, nabízí se otázka, jestli další vyjednávání není už pouze akademické - každý doktor, který hodlal do zahraničí odejít, má už jistě uzavřenou novou pracovní smlouvu a v současné době shání nákladní vozidlo, které mu převeze nábytek do nového bydliště.
Nebo jsou snad ještě lékaři, kteří se chtějí vrátit? Škoda, že LOK zatím neříká, kolik lékařů, kteří podali výpověď, případnou výzvu k ukončení akce uposlechne, popřípadě může uposlechnout bez toho, že by porušili nový závazek, který mají k novým zaměstnavatelům v zahraničí.


Čtenář glos J. P. mi napsal: Nevím, jestli je to jen náhoda, že největší "průšvihy" v poslední době se objevily na Vondru a Bártu, tj. na ministry, kteří alespoň verbálně a možná nejen tak bojují proti předraženým zakázkám atd...Např. kdo je ministr pro místní rozvoj ani pořádně nevím, snad jsem ho ani nikde neviděl a neslyšel...Chci tím říct, jestli ty kauzy Bárty a Vondry nejsou jen odvetou těch potrefených?? Např. o ABL a sledování se psalo už někdy v říjnu, potom to nevím proč úplně utichlo a najednou se objevilo zase teď. Neškrtl on náhodou mezitím betonové lobby další zakázku?? Nebyl by na jeho místě pro ně lepší někdo povolnější??
Dodávám: Je to docela možné, ba pravděpodobné. To však nic nemění na faktu, že jeden ministr si vybudoval soukromou BIS, která kupovala od policie informace a druhý ministr svojí neschopností ohlídat podřízené prošustroval desítky a desítky milionů. Nemluvě o tom, jak lžou, vykrucují se a dělají z nás voly...
Na druhé straně mi chybí vysvětlení banky, která měla ze zákona nahlásit podezřelou transakci s miliony do 72 hodin, proč tak neučinila a informace, jak budou její úředníci, kteří porušili zákon, potrestáni. A pokud tak banka učinila včas, chybí mi vysvětlení ministerstva financí, respektive ministra Kalouska, jak to, že měsíce a měsíce se nic nedělo.