ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.01.2011

Miroslava Macka
Jak jsem předpokládal, Bártovo bla bla bla jak premiéra, tak koaliční politiky uspokojilo a vláda tak konečně bude mít "čas na práci"...


Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, skončila předloni ve ztrátě 123 milionů a za loňský rok to bude zřejmě ještě víc. Kumulovaná ztráta už činí několik set milionů korun. Řešení? S pomocí evropského a krajského grantu má na Universitě Tomáše Bati vzniknout tým vědců a expertů z tamního ústavu regionálního rozvoje, veřejné správy a práva, který má pomoci najít rezervy a vylepšení.
Marně přemýšlím, koho tamního znám coby experta na pasportizaci zdravotnictví a management nemocnic...
Navíc, rada je tu jednoduchá: třeba zadarmo předat nemocnici někomu, kdo umí hospodařit.


V loňském projevu o stavu Unie vyhlásil prezident Obama "válku nezaměstnanosti" a napumpoval do ekonomiky miliardy dolarů, pochopitelně na dluh. V letošním projevu (nezaměstnanost se snížila nepatrně a je stále vysokých 9.6 %) vyhlásil "válku zadlužování země".
Jsem zvědavý, kdy tahle prázdná PR bublina zvaná Barack Obama, praskne...


Čtenář glos Z. U. mi napsal:
Studenti Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve svém výzkumu zjistili, že 80 procent veřejných zakázek, zadávaných českými ministerstvy v letech 2006 až 2010 bylo přiděleno neveřejně nebo bez soutěže a celková hodnota neprůhledně zadaných zakázek činila v tomto období 276 miliard korun. Domníváte se, že se někdo nahlas zeptá, kdo vlastně v té době v naší zemi vládl a tedy s těmi penězi nakládal a hospodařil? O tom, že by měl být popotahován, raději nemluvím, protože k jeho usvědčení ani potrestání v této zemi nemůže dojít.